پیش بینی قیمت طلا از 20 تا 24 اردیبهشت ماه 1400

به گزارش رکنا، قیمت فلز زرد در پایان معاملات روز گذشته برای تحویل در ماه ژوئن با 0.86 درصد افزایش به 1831 دلار و 30 سنت رسید.

درخصوص تحلیل و پیش بینی هفتگی قیمت طلا در روزهای 20 تا 24 اردیبهشت ماه گفتگوی رکنا با علی حیدری، کارشناس اقتصاد را بخوانید:

این کارشناس اقتصاد درباره تحلیل قیمت طلا در هفته ای که گذشت، گفت: طبق پیش بینی هفته قبل، اونس روند صعودی داشت و حتی پایان هفته نیز بر سرعت صعود افزوده شد.

روند اونس صعودی بود

حیدری افزود: ابتدای هفته خبر اقتصادکلان خاصی نداریم. از این رو بازار طلا بیشتر تابع حرکات تکنیکال و قاعده مند است. حتی اصلاح قیمت اونس هم دور از انتظار نیست.

وی درخصوص پیش بینی فاندامنتال هفتگی انس گفت: اما روزهای چهارشنبه و پنج شنبه خبرهای اقتصادی به احتمال بازار اونس را نوسانی خواهد کرد. زیرا رویدادهای این هفته می تواند غیر قابل پیش بینی نیز باشند.

روند این هفته انس در بیشتر مواقع یکنواخت است

این کارشناس اقتصادی درباره تحلیل تکنیکال هفتگی طلا افزود: در نمودار روزانه اندیکاتور RSI به عدد 70 رسیده است که در کوتاه مدت نشان از اصلاح قیمت است. این هفته مقاومت های 1844، 1850و 1860، حمایت های 1820، 1800 و 1784 مهم می باشند.

حیدری در آخر درخصوص نظرسنجی بین الملل گفت: میانگین قیمت طلا برای هفته جاری 1830 دلار در هر انس اعلام شده است و روند طلا در بیشتر مواقع یکنواخت sideway است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟