رژیم‌ غذایی تریسی اندرسون / با شکلات لاغر شوید!

 آدم‌ها هرچه را اختراع می‌کنند،‌ به نام خودشان ثبت می‌کنند. به همین دلیل هم از اسم بیماری‌های مختلف گرفته تا مکان‌ها، غذاها،‌ برندهای لباس، کفش، کیف،‌ خودرویی که سوار می‌‌شویم تا عطری که می‌زنیم به اسم همان افراد یا به‌قولی مخترع آن‌هاست. این نشان می‌دهد،‌ کسی،‌ روزی، جایی به فکر چیزی افتاده و سپس تلاش کرده تا ایده را به اجرا برساند.

به گزارش رکنا ، این ایده حتما برای اولین‌بار،‌ جرقه کوچکی بوده اما بعد جهانی را گرم کرده است! در جهان،‌ ورزش‌هایی هم هست که به اسم مخترع آن‌ها معروف‌اند؛‌ مثل حرکت‌های ورزشی «تریسی اندرسون» که ویژه بازگرداندن شکم به حالت اول،‌ بعد از وضع حمل است. او ر‍ژیم غذایی خاصی را هم برای دنبال‌کنندگان خود طراحی کرده است که به آن به‌اصطلاح «‌ رژیم غذایی کودک»‌می‌گویند. تریسی اندرسون یکی از معروف‌ترین،‌ پردرآمدترین و کاربلندترین مربی‌های ورزشی در جهان است.

اگرچه پیش از این دوره خاص،‌ یعنی بارداری،‌ ورزش‌های تریسی اندرسون توجه بسیاری را به خودش جلب کرده بود‌ اما همراهی تریسی با مادران باردار،‌ نقطه عطف ماجرای زندگی او بود. وقتی او در زمان بارداری خودش رو به دوربین ایستاد و هفته به هفته ورزش‌های ویژه دوره بارداری را انجام و آموزش داد،‌ نشان داد که در هر شرایطی می‌توان به موفقیت فکر کرده و برای رسیدن به آن درست برنامه‌ریزی کرد.

از همان نقطه به بعد،‌ ورزش‌های او بیش از پیش مورد توجه زنان در دوره بارداری و پس از آن قرار گرفت. معجزه بود که بتوانی بعد از 9 ماه بارداری  و اضافه وزن،‌ درعرض چهار هفته دوباره به حالت اول بازگردی و این معجزه ورزش‌های تریسی اندرسون بود.

درباره او بدانیم

قد بسیاری از بازیگران و چهره‌ها که تناسب اندام ویژه‌ای دارند، معمولا بلند است. قد بالای 170 سانتی‌متر به زیباتر شدن فرد کمک می‌کند اما نکته این‌جاست قد تریسی، 152 سانتی‌متر است و حفظ تناسب اندام در قد‌های متوسط رو به کوتاه،‌ سخت‌تر است اما ورزش‌های تریسی باعث شده او به این مهم دست پیدا کند.

تناسب اندام و ورزش‌های ویژه او باعث شده علاوه بر طرفداران بی‌شمار او در سراسر جهان،‌ چهره‌های بسیاری نیز از ورزش و رژیم غذایی او پیروی‌کنند. تریسی در حال حاضر 44 سال دارد. او متولد سوم مارس 1975 میلادی در ایالت ایندیانای آمریکاست. تریسی، دختر بالرین معروف،‌ دیانا افلین است.

ماجرای اضافه وزن

تلنگرها یا اتفاق‌های خاص،‌همیشه زمینه‌ساز تغییرات و به دنبال آن موفقیت‌های بزرگ بوده‌اند. درباره تریسی، اضافه وزن دلیل این تغییر بزرگ بود. او از نوجوانی علاقه داشت تا روزی بالرین بسیارمعروفی شده و صحنه‌های باله نیویورک و پس از آن،‌ سراسر دنیا را تسخیرکند اما در نخستین سال حضورش در شهر نیویورک،‌ با اضافه وزن 20 کیلوگرمی روبه‌رو شد! بنابراین ابتدا باید وزنش به تعادل می‌رسید تا بعد برای هر کاردیگری اقدام کند. همین مسئله او را به انجام ورزش‌های ایروبیک با هدف کاهش وزن کشاند. راه جدید تریسی از همین نقطه آغاز شد.

ورزش در خانه،‌ کلید همراهی بود

شاید یکی از ویژگی‌های برنامه‌های ورزشی تریسی همین باشد که امکان ورزش کردن برای همه افراد در منزل فراهم است. سی‌دی‌های ورزشی او که نتیجه سال‌ها تمرین و فعالیت در باشگاه‌های ورزشی شهرهای لس‌آنجلس،‌ نیویورک، لندن و سالن‌های متعدد کشوراسپانیا بود،‌ به سرعت فراگیر شد.

این نور امیدی برای آن‌هایی بود که سال‌ها در آرزوی کاهش وزن بودند اما مشغله‌کاری نگذاشته بود تا از خانه یا محل کار قدمی فراتر بگذارند اما اوج ماجرا، سال 2015 میلادی بود. سالی که تریسی، برنامه آن‌لاین ویدئویی خودش به نام TA Video Streaming را راه‌اندازی کرد. پس از آن هر هفته یک ویدئوی جدید از ورزش‌هایی که او در استودیوی خودش ضبط کرده بود، رونمایی می‌شد.

ماجرا به همین‌جا ختم نشد. او هدیه دیگری برای گروه خاصی از زنان داشت و آن برنامه‌های ورزشی در دوره بارداری و پس از وضع حمل بود. نکته مهم ماجرا این بود که او این ورزش‌ها را هنگام بارداری و پس از وضع حمل خودش، فیلمبرداری کرده بود. بنابراین حس همراهی بیشتر و بهتری را در مخاطبی ایجاد می‌کرد که شرایطی مانند او داشت.

قاشق سحرآمیز تریسی

اساس رژیم غذایی تریسی برپایه تغذیه مفید و مختصر اما شام کامل و مفصل اما کم کالری شامل گوشت بدون چربی و سبزیجات بخارپز شده است. گاهی وعده‌های غذایی به 14 وعده کوچک در روز می‌رسد! اما نکته مهم این است که جمع کالری این وعده‌های غذایی همراه با شام کامل، حداکثر1400 کیلوکالری است. به گفته تریسی برای تناسب اندام، باید روزانه 500 کیلوکالری بیش از نیاز روزانه کالری، بسوزانید. نکته جالب، انتخاب قاشق اوست!

تریسی می‌گوید: «برای کاهش وزن باید برای غذا خوردن زمان مناسب درنظر بگیرید. غذا را آهسته و با قاشق کوچک بخورید.» او ادامه می‌دهد:«آهسته خوردن و برداشتن لقمه‌ها با قاشق کوچک باعث می‌شود پیام‌های سیری به موقع به مغز رسیده و زیاد نخورید.»

درباره اندرسون و همسرش بدانیم

در سال 1998 میلادی، تریسی با بسکتبالیست معروف، اریک اندرسون ازدواج کرد و پسر آن‌ها به نام «سَم»، در همان سال متولد شد. سال 2008 میلادی، تریسی از اریک جدا شد و اریک در سال 2018 میلادی چشم از جهان فرو بست.

تریسی پس از جدایی از اریک، در سال 2011 میلادی با متئو موگو ازدواج کرد و در سال 2012 دختر آن‌ها به نام «‌پنه‌لوپه»، متولد شد و یک سال بعد، در سال 2013 میلادی، تریسی از متئو جدا شد. در سال 2018، تریسی نامزدی‌اش با نیکلاس ریلی را از طریق اینستاگرام اعلام کرد اما در ماه آوریل همان سال، این نامزدی به هم خورد.

10 نکته‌ای که تریسی توصیه می‌کند

قانون 60 در شش: او ورزش مفید را ورزشی می‌داند که شش روز هفته و هر روز به مدت 60 دقیقه انجام شود. به این ترتیب که 30 دقیقه مختص ورزش‌هایی که ضربان قلب را بالا می‌برند(مثل ایروبیک، حرکات موزون) 30 دقیقه ورزش‌های کششی و استقامتی ماهیچه‌ها( مانند ورزش‌های کششی) این برنامه باید برنامه روزانه همه افراد برای همیشه باشد.

وعده‌های غذایی را سبک کنید: اگرچه اصل ماجرای کاهش وزن تریسی به دلیل ورزش‌های منظم وخاص اوست اما بدون رعایت رژیم غذایی، تناسب اندام محال است. به خوردن «پاک» عقیده دارد. به این معنی که خوراکی‌ها یا غذاهای انتخابی او بیشتر از بین مواد ارگانیک و سبک است.

منبع پروتئین حیوانی او گوشت مرغ، آن‌هم مرغ ارگانیک و تخم‌مرغ ارگانیک است. برنج قهوه‌ای، قهوه همراه با شیر غیرفرایند شده، شکلات تلخ، سبزی‌های خام، بخارپز و میوه است. او دلبستگی خود به سیب‌زمینی سرخ کرده و بستنی را از بین برده است!

محدود نکنید: به عقیده تریسی، هر‌قدر روی نخوردن غذاها تمرکز کنید، میل به خوردن آن‌ها در شما بیشتر بیدار می‌شود. بنابراین سعی کنید فقط به خوردن اما خوردن خوراکی‌های کم کالری فکر کنید.

به شکم برسید: اشتباه نکنید! منظور تریسی خوردن غذاهای دلخواه نیست. منظور این است که هر روز در برنامه ورزشی خود چند حرکت برای حفظ تناسب شکم و جلوگیری از بزرگ شدن آن داشته باشید.

تغذیه قبل از ورزش: بعضی از پژوهش‌ها نشان می‌دهند ورزش کردن با شکم خالی، سوختن چربی‌های بدن را تسریع می‌کند اما از سوی دیگر نخوردن غذا پیش از ورزش، باعث تشدید گرسنگی بعد از ورزش شده و پرخوری را به همراه دارد. بنابراین پیش از ورزش، وعده بسیار سبکی بخورید. بهتر است غذای شما حاوی پروتئین، آب و کمی شیره نارگیل تازه باشد.

به شکلات پناه ببرید: پس از ورزش، بدن نیازمند مخلوطی از پروتئین و هیدرات کربن برای بازسازی ماهیچه‌ها و تامین انرژی از دست رفته است. در این شرایط بهترین خوراکی، خوردن یک عدد شکلات بار تلخ است. اگر داخل آن کمی میوه خشک یا آجیل باشد که چه بهتر.

ورزش را به تفریح تبدیل کنید: برای آن‌که از ورزش کردن نتیجه بگیرید، باید از ورزش کردن لذت ببرید. بنابراین ورزش‌ مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده و آن را در زمان و مکان مناسب انجام دهید. هر عاملی که ورزش را به وظیفه شما تبدیل کند، نتیجه لازم را نخواهید گرفت.

دتوکس ننوشید: برخلاف تصور، نوشیدن آب دتوکس، تاثیر منفی روی بدن دارد. به این دلیل که خوردن میوه یا آب دتوکس می‌تواند به سرعت میزان متابولیسم را کاهش داده و باعث اضافه وزن شود.

همه قندی‌‌ها را کنار بگذارید: هر نوع نوشیدنی یا خوردنی شیرین‌شده با شکل مصنوعی را کنار بگذارید. برای مثال انواع کیک و شیرینی، نوشابه‌های گازدار یا بدون گاز شیرین، انواع غذاهای شیرین و.. .

همیشه همراه نشوید: برای ورزش داشتن همراه بد نیست اما شاید نیاز بدنی شما به ورزش متفاوت باشد. بنابراین شما مجبور می‌شوید ورزش‌ها یا نوع ورزش را به خاطر دوست‌تان انتخاب کنید. درنتیجه ورزش آن‌طور که باید در شما اثر نمی‌کند. بنابراین سعی کنید ورزش‌ را به‌تنهایی شروع کرده و در مسیر تازه، دوست تازه پیدا کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟