کدخبر: 406112 22

رکا: ریزش مو در تابستان تشدید می شود و این راهکارها کمک کننده خواهد بود.

 در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا، بدن دچار تعریق زیاد و دفع نمک از منافذ پوستی می‌شود.

درصورت استحمام دیرهنگام یکی از آسیب‌ها چرب شدن پوست کف سر و ریزش موهاست که در تابستان علت مراجعه بسیاری از افراد به مطب پزشکان محسوب می شود.

کارشناسان برای جلوگیری از ریزش موی تابستانی به افراد توصیه می‌کنند نظارت دقیقی بر رژیم غذایی خود داشته باشند و خوراکی‌های حاوی آب میان بافتی، چون خیار و هندوانه به میزان زیاد مصرف کنند.

نوشیدن آب و چای سبز نیز می‌تواند سبب تنظیم آب مورد نیاز بدن و جلوگیری از تشنگی و کم آبی شود.

درفصل‌های گرم سال استحمام با میزان آب استاندارد می‌تواند مانع از تجمع نمک و چربی در پوست کف سر و ریزش مو شود.

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند خشک کردن مو‌ی سر پس از استحمام با حوله یا خشک کُن برقی و در صورتی که فرد شب‌ها استحمام کند، اثر تخریبی کمتری بر پوست سرمی گذارد.

خیس شدن مو‌ها پس از استحمام و به همان حالت استراحت و خواب سبب فشارآب بر کوتیکول‌های مو و ایجاد شکنندگی و دوشاخه شدن در محل انتهای ساقه مو‌ها می‌شود.

کارشناسان توصیه می‌کنند افراد شب‌ها پس از استحمام مو‌های خود را خشک و سپس استراحت کنند؛ خشک شدن مو‌ها به شکل طبیعی سبب فِر شدن ساقه مو‌ها می‌شود و فرد برای آراسته کردن مو‌های خود مجبور به استفاده از وسایلی چون اتوی مو می‌شود که اثر تخریبی شدید تری برمو‌ها دارد.

زمانی که مو‌ها خیس است هرگز آن‌ها را شانه نکنید، زیرا در این حالت قدرت ارتجاعی و توان ریشه مو نصف حالت خشک است و سبب می‌شود به آسانی مو‌ها از پوست سر جدا و دچار ریزش فراوان شوند.

زمانی که موی سر فرد بر اثرتعریق یا استحمام خیس می‌شود، بلافاصله درسطح آن دگرگونی‌های مولکولی رخ می‌دهد؛ مو‌های سر رطوبت را به خود جذب می‌کنند.

بررسی‌ها نشان داده است مو می‌تواند تا ۳۰ درصد از وزن خود آب جذب کند؛ رطوبت طولانی مدت سبب تجمع بیشتر آب برسطح مو و تورم آن‌ها می شود و به این ترتیب مو‌ی سر دچار خشکی و ریزش خواهد شد.

حتی اگر فرد بر اثر تعریق دچار رطوبت درناحیه کف سرشد برای جلوگیری از ریزش موی سر، دراولین زمان مو‌های خود را خشک کند.

درفصل تابستان می‌توانید برای تقویت مو‌های سر از روغن هایی چون نارگیل، بادام، آرگان و فندق استفاده کنید و ساقه مو‌های مرطوب را به آن‌ها آغشته و پس از 10 الی یک ربع مو‌ها را با شامپوی مناسب آبکشی کنید.

استفاده از برخی ماسک ها، چون آلوئه ورا، چای سبز و لیموترش، شیر و عسل بر روی مو‌ها نیز می‌تواند سبب تقویت و جلوگیری از ریزش آن‌ها شود.

استفاده از کلاه و خودداری از تماس مستقیم مو‌ها با اشعه خورشید نیز در جلوگیری از دگرگون شدن رنگ ساقه مو‌ها و ریزش آن‌ها اثرگذاراست.

برای خشک کردن مو‌ها از حوله سبک و نرم استفاده کنید، هرگز در زمان خشک کردن مو‌ها را نکشید، زیرا سبب ریزش آن دسته از مو‌ها می‌شود که ریشه آن‌ها ضعیف شده است.

همچنین برای مرتب کردن مو‌ها ازشانه‌های دندانه دار با فاصله دندانه‌های زیاد استفاده کنید، دانه‌های دندانه دار ریز و برخی برس‌های دارای دندانه‌های فلزی می‌توانند سبب کشیدگی مو‌ها و ریزش آن‌ها شوند.

برخی افراد در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا دچار بی اشتهایی می‌شوند که این موضوع سبب کاهش دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن و درنتیجه ریزش مو‌های سر می‌شود.

استفاده از میوه و سبزیجات تازه دررژیم غذایی، مصرف مکمل‌های ویتامینی زیر نظر متخصص و مراجعه به پزشک Doctor در صورت ادامه یافتن ریزش موی غیرطبیعی به داشتن مو‌هایی زیبا و با طراوت درفصل تابستان کمک می‌کند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

پسر سخنگوی دولت با شکایت شوم زن جوان به دردسر افتاد! + عکس

دوست صمیمی زنم فقط با نگاه من تسلیم شد !

عشقبازی شنیع دختر و پسر در واگن اتوبوسی قطار جنجال به پا کرد +عکس

تجاوز به زن جوان در اتاق زایمان بیمارستان توسط پزشک شیطان صفت + عکس

اقدام شوم فروشنده بی حیا با دختر بد لباس!

تجاوز وحشیانه راننده اتوبوس به دختر 12 ساله در اردوی تابستانی + عکس

اقدام چندش آور پسر جوان با مادرش در حمام

مرگ تلخ عروس پس از پایان شب حجله در کنار داماد مهربان + تصاویر

بی رحم ترین پدر دنیا روی جسد دخترش یادداشت نوشت ! +عکس

فرناز برای رسیدن به بهنام در دام کثیف افتاد / روح شیطانی فقط یک بهانه بود

اعدام 3 جوان شیطان صفت در زندان میناب

شرور معروف تهران چند روز قبل از عروسی با یک دختر، دوستش را کشت! + فیلم

جنین پیرمرد بی حیا در شکم دختر 13 ساله!

ماجرای اعتراف گیری از مائده هژبری + عکس

دختر 15 ساله برای یک شب صیغه شد !

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها