هواشناسی : هوای ایران خنک تر می شود / رگبار و رعد برق در برخی استان ها

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که با توجه به تحلیل نقشه‌های همدیدی از امروز ۱۶ تیرماه و طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود. هواشناسی همچنین اعلام کرده است که از بعد از ظهر امروز تا روز شنبه به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی به نوار شمالی کشور به تدریج دمای هوا در این مناطق حدود ۳ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد. همچنین براساس پیش بینی هواشناسی چهارشنبه در شرق سواحل خزر یعنی استان‌های مازندران و گلستان، همچنین شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. سازمان هواشناسی این را هم پیش بینی کرده است که پنجشنبه و جمعه استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات رشته کوه البرز و برخی نقاط خراسان شمالی و شنبه استان‌های اردبیل و گیلان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد. همچنین براساس پیش بینی سازمان هواشناسی از امروز تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

به گزارش رکنا، سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که با توجه به تحلیل نقشه‌های همدیدی از امروز ۱۶ تیرماه و طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود.

هواشناسی همچنین اعلام کرده است که از بعد از ظهر امروز تا روز شنبه به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی به نوار شمالی کشور به تدریج دمای هوا در این مناطق حدود ۳ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد.

همچنین براساس پیش بینی هواشناسی چهارشنبه در شرق سواحل خزر یعنی استان‌های مازندران و گلستان، همچنین شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

سازمان هواشناسی این را هم پیش بینی کرده است که پنجشنبه و جمعه استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات رشته کوه البرز و برخی نقاط خراسان شمالی و شنبه استان‌های اردبیل و گیلان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

همچنین براساس پیش بینی سازمان هواشناسی از امروز تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود. در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب چهارشنبه و پنجشنبه نیز برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب فارس رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

پنجشنبه و جمعه در بخش‌هایی از شرق کشور و مناطق در استان سمنان، جنوب تهران، شرق اصفهان، یزد، قم و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور و در منطقه زابل از جمعه تا دوشنبه، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی انتظار می‌رود.

گفتنی است، طی سه روز آینده شرق دریای عمان و تنگه هرمز، مواج خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟