اجرای نوآورانه پیشگیری و مدیریت بحران را در قالب کسب و کارهای نوپا

به گزارش رکنا، حیدر کلهری گفت: این مرکز ، پایگاهی برای جمع آوری، حمایت و پرورش طرح های نوآورانه در حوزه مدیریت بحران است که امکان و راه خلق اندیشه ها و ایده های خلاق را برای صاحبان طرح های نوآورانه هموار می کند.

کلهری افزود: ضرورت استفاده از فناوری های نوین و خلاقانه در قالب کسب و کارهای نو پا به وضوح در موضوع پیشگیری و مدیریت بحران که یکی از موضوعات زیر ساختی و حیاتی کشور است، احساس می شود چرا که استفاده از این فناوری ها در زمان بحران، امنیت روانی و فیزیکی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران در حوزه مدیریت بحران همواره پیشرو بوده و تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده است افزود: در حوزه مدیریت بحران نیازمند خلاقیت و نوع آوری هستیم زیرا موجب کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در حوزه های پیشگیری، امداد و نجات و آموزش و اطلاع رسانی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه اعتماد به جوانان و ایجاد زیرساخت های حمایتی برای توسعه ایده خلاقانه آنها علاوه بر توسعه خدمات پیشگیرانه در زمینه مدیریت بحران می تواند به عنوان بازوی اصلی دستگاه های عملیاتی وارد عمل شود، افزود: بنابراین ایجاد زیرساخت آموزشی و حمایتی در قالب مرکز نوآوری شهر آماده تصمیمی به روز است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اتخاذ کرده تا با اتکا به دانش و توان دانشجویان و جوانان کشور بتواند راهکارهای به روز و نوآورانه پیشگیری و مدیریت بحران را در قالب کسب و کارهای نوپا به اجرا در آورد.

کلهری گفت: با توجه به گسترش سهم شرکت ‌های دانش ‌بنیان و استارت ‌آپ‌ ها در بهبود عملکرد حوزه های مختلف متناسب با پیشرفت فناوری ، حمایت از استارتاپ‌ های و شرکت ‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت بحران لازم و ضروری است.

او گفت: در این مرکز ایده های جدید در حوزه مدیریت بحران جمع آوری می شود و حمایت مالی، فضای کاری، و سایر موارد مورد نیاز در اختیار طرح های خلاق قرار می گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کدخبر: 628158
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟