ماکارونی رنگین‌کمانی و طرز تهیه

ماکارونی رنگین کمانی / به گزارش رکنا، انواع و اقسام رنگ و مدل و طعم ماکارونی در دنیا وجود دارد و ما امروز می خواهیم به شما طرز تهیه ماکارونی رنگین کمانی را یاد بدهیم.

ماکارونی رنگین‌کمانی و مواد لازم برای 5 نفر

700 گرم ماکارونی رشته‌ای

1 ق س پیازداغ

200 گرم گوشت شترمرغ

1 ق س فلفل دلمه‌ای قرمز خرد شده

1 ق س فلفل دلمه‌ای سبز خرد شده

به میزان لازم رب گوجه‌فرنگی

به میزان لازم روغن مایع

1 قطره رنگ خوراکی در رنگ‌های آبی و سبز

به میزان لازم نمک و فلفل

1 در قابلمه‌ای حدود 3 لیتر آب بریزید و آن را روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید، سپس 2 قاشق سوپخوری روغن مایع و یک قاشق سوپخوری نمک به آن اضافه کنید. ماکارونی‌ها را در آب جوش بریزید و پس از 10 دقیقه آن را آبکش کنید. دقت کنید در این حالت آب روی ماکارونی نریزید. چون لعاب آن از بین رفته و دیگر انسجام نخواهد داشت.

2 حدود 200 گرم از ماکارونی‌ها را در دو ظرف جداگانه بریزید و در هر ظرف رنگ‌های موردنظر را با ماکارونی‌ها مخلوط کنید. قسمت بالای یک بطری آب معدنی را برش داده و آن را جدا کنید. حالا ماکارونی های رنگی را به ترتیب داخل آن بریزید و فشار دهید. مابقی، ماکارونی را هم روی ماکارونی های رنگی بریزید و خوب فشار دهید، سپس بطری را به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید تا سرد شود.

3 در این میان گوشت شترمرغ را به‌صورت نگینی خرد کرده و آن را همراه کمی روغن تفت دهید. وقتی آب آن کم شد، پیازداغ ، فلفل و رب گوجه‌فرنگی را به آن اضافه کرده تا حدود 5 دقیقه مواد را با هم تفت دهید. 3/1 پیمانه آب هم اضافه کنید. حدود 30 دقیقه صبر کنید تا گوشت بپزد. در انتها فلفل دلمه‌ای‌ها را هم به مواد اضافه کنید.

4 حالا بطری را با یک چاقوی تیز ببرید و ماکارونی را که به شکل قالب درآمده در ظرف موردنظرتان قرار دهید و آن را با مخلوط آماده شده تزیین کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟