مرد پلید که در کرمان دست به آبروریزی دختر کرمانی زده بود بازداشت شد.

 رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی و دستگیری عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان کرمانی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ امین یادگارنژاد در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی او در فضای مجازی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه خود عنوان کرد مدتی قبل شخصی در یکی شبکه‌ های اجتماعی تعدادی از تصاویر خصوص ام را به قصد تهدید به انتشار در فضای مجازی و اخاذی برایم ارسال کرد در صورتی که این اطلاعات را برای کسی ارسال نکرده‌ام.

سرهنگ امین یادگارنژاد تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی و تخصصی و با انجام اقدامات فنی پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

آبروی دختر کرمانی در شهر رفت / بازداشت مرد وقیح

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد:با توجه به اظهارت متهم مشخص شد که شاکی صفحه اینستاگرام خود را بدون اینکه از حالت عادی به حالت خصوصی تبدیل کند تعدادی پست از تصاویرش را گذاشته و همین امر زمینه سوء استفاده سودجویان را فراهم کرده است.

یادگارنژاد به کاربران هشدار داد و گفت: مراقب گوشی هوشمند خود که اطلاعات مهم و خصوصی‌تان را بر روی آن‌ها ذخیره نموده اید باشید و نکات امنیتی را همواره رعایت کنید.

این مقام مسئول در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟