انهدام باند کلاهبرداری ۱۰۰ میلیاردی تحت پوشش مامور دولتی

سردار یحیی الهی اظهار کرد: در پی مراجعه جمعی از شهروندان به پلیس آگاهی لرستان و ۹ استان دیگر کشور مبنی بر اینکه با افرادی که خود را مامور ادارات دولتی (لشگری و کشوری) معرفی کردند آشنا شده و با وعده تهیه وام قرض الحسنه با درصد پائین از آنان کلاهبرداری کرده‌اند، اما با گذشت زمان خبری از وام نشده و متوجه موضوع کلاهبرداری می شوند.

به گزارش رکنا، وی افزود: در پی این شکایت‌ها موضوع با تشکیل تیمی ویژه در دستور کار کارآگان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان، گفت: با بررسی حساب‌های بانکی اعلامی از سوی مال باختگان و بهره گیری از شیوه های نوین در پیگیری پرونده ها، ماموران موفق شدند ۳ نفر اعضای این باند را شناسایی و با اخذ مجوز از مراجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه آنان را در سطح شهر"خرم آباد" دستگیر کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان تاکنون به ۱۶ فقره کلاهبرداری و اخاذی در ۹ استان کشور اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیری اسناد و مدارک جعلی، شامل انواع کارت شناسایی، البسه، تجهیزات نظامی و غیره کشف شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه در روند تحقیقات تکمیلی از متهمان ۱۶ مالباخته نیز شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: از این افراد که دارای سوابق متعدد کیفری و تحت تعقیب قضائی هستند، تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کشف شده است.

الهی در پایان، ضمن هشدار به افراد کلاهبردار که اعمال مجرمانه آنان از دید پلیس مخفی نخواهد ماند، به شهروندان توصیه کرد فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورند و در صورت برخورد با اینگونه افراد پلیس را هر چه سریعتر در جریان قرار دهند.=

آیا این خبر مفید بود؟