باکتری ها کدام بخش بدن انسان را دوست دارند؟

باکتری‌ها موجوداتی میکروسکوپی هستند که در قسمت‌های بدن حضور دارند و تجمع آن‌ها در برخی قسمت‌ها بیشتر است.

به گزارش رکنا ، طبق بررسی‌های انجام شده میلیون‌ها باکتری در بدن انسان زندگی می‌کنند و درحالی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند این موجودات برای سلامتی مضر هستند، ولی باکتری‌های مفیدی نیز در بدن وجود دارند.

وجود برخی از انواع باکتری‌ها در بدن ضروری است و باعث تقویت سیستم ایمنی و عملکرد بهتر اعضا می‌شود. پزشکان معتقدند در صورت عدم وجود برخی از باکتری‌ها در بدن سلامتی انسان به خطر افتاده و دچار بیماری می‌شود.

نقش باکتری ها در هضم غذا

باکتری‌هایی که داخل روده و معده وجود دارد به هضم غذا کمک کرده و تعدادی از انواع این موجودات میکروسکوپی به بهبود زخم در بدن کمک می‌کنند. تجمع باکتری‌ها در تمامی قسمت‌های بدن یکسان نیست و تعداد آن‌ها روی برخی از اعضا بیشتر است. بر اساس تحقیقات دانشمندان بیشترین میزان باکتری‌ها درون دهان هستند. البته تمامی باکتری‌های موجود در دهان مفید نیستند و بعضی از آن‌ها عامل بیماری محسوب می‌شوند.

از جمله باکتری‌هایی که درون دهان زندگی می‌کنند می‌توان به استرپتوکوک ویریدانس اشاره کرد. به طور دقیق‌تر این باکتری داخل حلق زندگی کرده و از رشد و تکثیر میکروب‌ها در آن ناحیه جلوگیری می‌کند. داخل چشم نیز تعدادی باکتری وجود داشته که فرایند میکروب‌زدایی را در سطح قرنیه انجام داده و کیفیت دید را در حالت مطلوب حفظ می‌کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟