واکسن مخصوص نوجوانان رونمایی شد

سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد، سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر را برای نوجوانان مجاز اعلام کرده است.

به گزارش رکنا ، سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر/بیون‌تک را برای نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۵ سال مجاز اعلام کرده است.

بر اساس این بیانیه، سازمان غذا و داروی آمریکا اصلاحیه EUA (مجوز استفاده اضطراری) را که در تاریخ ۱۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ برای افراد در ۱۶ سال به بالا صادر شده بود، اصلاح کرد.

پایان دادن به همه گیری کرونا

جانت وودکاک، نماینده FDA می‌گوید: اقدامات امروز باعث می شود که جمعیت جوان در برابر کووید ۱۹ محافظت شود و این امر ما را به بازگشت به حالت طبیعی و پایان دادن به همه گیری نزدیک می‌کند.

صدور مجوز از سوی سازمان دارو و غذا آمریکا آخرین مرحله قبل از ورود این واکسن به چرخه تزریق همگانی نیست. اکنون گروه مشاوران مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا هم باید تشکیل جلسه دهد و نظر خود را درباره نتایج مراحل آزمایشی و فازهای بالینی این واکسن را بررسی و در نهایت نظر خود را اعلام کند.

چه نوجوانانی نباید واکسن کرونا بزنند؟

براساس تجزیه و تحلیل موسسه سنجش سلامت و فرگشت (Institute for Health Metrics and Evaluation) وابسته به دانشگاه واشنگتن، ایالات متحده با ۹۰۵ هزار و ۲۸۹ مرگ بیشتر از ۵۷۴،۰۴۳ ثبت شده رسمی، بالاترین تعداد مرگ و میر را در سطح جهان دارد.

* صدور مجوز برای تزریق فایزر به نوجوانان در حالی تأیید شده که تزریق واکسن کووید۱۹ فایزر به داوطلبان سروصدای زیادی به پا کرد و پس از شروع واکسیناسیون در انگلیس، مقامات این کشور هشدار دادند افرادی که سابقه ابتلا به آلرژی دارند نباید این واکسن را دریافت کنند؛ پس از بروز این شوک، تعدادی نیز در اثر دریافت واکسن فایزر جان باختند و برخی نیز پس از واکسیناسیون به کوید ۱۹ مبتلا شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟