رفع اگزما با روغن بادام شیرین

به گزارش رکنا ، روغن بادام شیرین یک روغن گیاهی به رنگ زرد کمرنگ و تقریبا بدون رایحه و با بافت سبک است که با فشردن میوه Prunus amygdalus var. dulcis بدست می آید.

روغن بادام به دلیل داشتن چندین زیبایی شناسی و خاصیت سلامتی، قرن ها شناخته شده است. این نرم کننده عالی است که از پوست محافظت و تغذیه می کند. علاوه براین به رفع خارش، درد، خشکی و التهاب پوستی مانند اگزما کمک می کند. همچنین این روغن به دلیل داشتن اسید چرب های مهم و مفید، فوائد بسیاری برای آن در محافظت از قلب و سیستم ایمنی بدن گزارش شده است.

روغن بادام برای انواع پوست مخصوصا پوست های خشک مناسب است. روغن ارگانیک به دست آمده از آن سرشار از اسیدهای چرب ضروری، امگا 9 یا اسید اولئیک (62-86 درصد) ، امگا 6 یا اسید لینولئیک (20-30درصد) و امگا 3 یا اسید لینولنیک ( 0.5 درصد) است.

مواد مغذی موجود در بادام شیرین

در صد گرم مغز بادام شیرین خشک شده آب( 7/4 گرم )، انرژی( 598 کالری)، پروتئین( 6/18 گرم)، روغن های اشباع نشده (2/54 گرم)، نشاسته( 5/19 گرم)، کلسیم( 320 میلی گرم)، فسفر( 500 میلی گرم)، آهن( 7/4 میلی گرم)، پتاسیم( 770 میلی گرم)، ویتامین ب1(25/0 میلی گرم)، ویتامین ب 2(9/0 میلی گرم) و ویتامین ب 3( 5/3 میلی گرم) یافت می شود.

خواص و موارد مورد مصرف روغن بادام شیرین

فشار خون و سطح کلسترول را تنظیم می کند. سیستم ایمنی و هضم را بهبود می بخشد. حافظه را تقویت کرده و سیستم عصبی را تقویت می کند. به گردش خون کمک می کند درد و فشار عضلانی را تسکین می دهد. خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. به حفظ سلامت روده بزرگ و روده و سلامت پوست و مو کمک می کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟