به گزارش رکنا ، دکتر سیدشهاب الدین شریفی، از متخصصین داخلی شهرستان اسدآباد گفت: کرونا ویروس‌ است که همواره یکی از علل اصلی سرما خوردگی بود و به همین دلیل علائم بیماری جدید نیز شباهت زیادی به سرما خوردگی دارد.

او افزود: این ویروس جدید کرونا در انسان هم بروز بیماری کرده است.

دکتر سیدشهاب الدین شریفی ادامه داد: ۷ نوع ویروس کرونا در انسان هم علائم بیماری ایجاد می‌کندکه ۴ نوع آن ایجاد سرما خوردگی ساده می‌کند.

او اضافه کرد: یکی از آن‌ها بیماری سارس را که در ۲۰۰۲ شیوع یافت ایجاد و بیماری شدید تنفسی بود و نوع دیگر آن بیماری مرس را که در ۲۰۱۲ شیوع یافت ایجاد می‌کرد و نوع هفتم آن کرونا ویروس جدید است که هنوز نام ندارد و پزشکان حدود یک ماه است که روی آن مطالعه کرده است.

این متخصص داخلی گفت: مواردی که تا کنون در چین بستری و مطالعه شده دوره‌ی نهفتگی ۵ تا ۷ روز دارد، اما با توجه به نوع این ویروس که در دسته‌ی کرونا است توصیه‌ی جهانی برای قرنطینه ۱۴ روز است.

دکتر شریفی گفت: بنابراین مسافرانی که از چین به ایران می‌آیند و علائمی ندارند ۱۴ روز برای مشاهده‌ی احتمال کرونا ویروس قرنطینه می‌شوند

او افزود: کرونا ویروس سارس که در سال ۲۰۰۲ شیوع یافت پس از ۸ ماه با گرم شدن هوا به طور کامل ناپدید شد و این موضوعی است که در این بیماری جدید نیز احتمال آن می رود.

این متخصص داخلی ادامه داد: کرونا ویروس‌ها همواره یکی از علل اصلی سرما خوردگی بوده اند و به همین دلیل علائم بیماری جدید نیز شباهت زیادی به سرما خوردگی دارند، کرونا ویروس‌ها روی دستگاه تنفسی تاثیر می‌گذارند و به همین دلیل عموما سرفه، آبریزش بینی و گلو درد را به همراه دارند

او اضافه کرد: بهترین راهکار‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا استفاده از ماسک، ماندن در منزل و شستشوی دست‌ها در شخص بیمار با علائم سرما خوردگی و همچنین رعایت فاصله‌ی یک تا دو متری از کسانی که علائم سرما خوردگی دارند و شستشوی مکرر دست‌ها برای تمام مردم است

دکتر شریفی با بیان اینکه ۹۸٪ مبتلایان به کرونا ویروس جدید بهبود پیدا می کنند و ۲٪ فوت می‌کنند افزود: این دو درصد کسانی هستند که بیشتر بالای ۶۰ سال سن دارند و بیماری‌های زمینه‌ای قلبی یا ریوی دارند و یا نقص و ضعف در سیستم ایمنی داشته اند، به همین دلیل نگرانی جدی و شدیدی وجود ندارد البته که باید بسیار در پیشگیری از ابتلا به این ویروس هوشیار بود و رعایت کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟