روش‌هایی که با کمک آنها می‌توانید در کمتر از 15 دقیقه بی‌اشتها شوید

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، به شما حق می‌دهیم که با دیدن خوراکی‌های خوشمزه هوس کنید مقداری از این خوراکی‌های خوش‌ آب و رنگ بخورید اما راهکارهایی برای مقابله و ایستادگی در برابر این هوس‌ها وجود دارد که کمک‌تان می‌کند. دفعه بعد که دچار چنین وسوسه‌ای شدید، یکی از راهکارهای زیر را انجام دهید.

راه بروید

محققان به‌تازگی دریافته‌اند که حدود ۱۵دقیقه تمرین روی تردمیل می‌تواند به شکل بارزی باعث ارتقای میزان مقاومت شما در برابر اسنک‌های شیرین شود. این تحقیق نشان می‌دهد یک دوره‌ کوتاه انجام تمرین با شدت زیاد باعث می‌شود افراد بتوانند مصرف غذای خود را تنظیم کنند. راه بروید تا از خوردن بیش از حد در امان باشید.

خوشمزه بنوشید

یک لیوان آب که با چیزهایی مانند نعناع، خیار، ریحان و حتی انار طعم‌دار شده است حال‌تان را جا می‌آورد و بی‌آنکه کالری شما را زیاد کند، می‌تواند نیاز تشنگی‌تان را برطرف کند. بهتر است از نوشیدنی‌هایی که با مواد صنعتی شیرین شده‌اند، پرهیز کنید. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که این نوع نوشیدنی‌ها، باعث بدتر شدن میل و هوس شما خواهند شد.

یک دمنوش دبش

زنجبیل یک گیاه پاک‌ساز خوش‌طعم است که باعث کم شدن میل و ویار خوردن یک چیز شیرین می‌شود و از طرفی هوس خوردن شکر را هم از‌بین می‌برد. برای درست کردن چای زنجبیل کمی دارچین و بریده‌های لیمو را هم در آن بریزید و نوش جان کنید.

اشتهای‌تان را گول بزنید

بروید پیش همکارتان و زمانی را به صحبت کردن سپری کنید ‌یا مثلا ظرف‌ها را بشویید، به ایمیل‌ها جواب بدهید یا به مادرتان زنگ بزنید. تحقیقات نشان می‌دهد تغییر وضعیت و مشغول کردن خود با کارهای بدون فکر قبلی و تصادفی این قضیه را مورد چالش قرار می‌‌دهد که آیا میل و هوس به خوردن ناشی از خستگی فکری و روحی است یا نه. شاید به‌دلیل خستگی دل‌تان می‌خواهد غذا بخورید. وقتی خستگی‌تان برطرف شود، می‌توانید این هوس را خاموش کنید. تحقیقات زیادی نشان داده که بین کمبود خواب و کم شدن مقاومت نسبت به میل و ویار هله‌هوله، ارتباط نزدیکی وجود دارد. با در‌نظر داشتن این موضوع در ذهن، میل و اشتهای شما از طریق خستگی تحریک می‌شود، بنابراین کمی استراحت می‌تواند این مشکل را حل کند.

تشنگی یا گرسنگی؟

ما اغلب تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیریم و وقتی بدن‌مان با کم‌آبی روبه‌رو می‌شود، می‌خواهیم چیزی بخوریم به‌جای آنکه بنوشیم. حدود ۳۵۰‌گرم آب برای رفع ویار و هوس خوردن کافی خواهد بود.

به پیشانی‌تان ضربه بزنید

شاید کمی عجیب به‌نظر برسد اما واقعا جواب می‌دهد؛ سال گذشته تحقیقی درباره چاقی انجام گرفت و نتایج آن نشان داد که آهسته ضربه زدن به پیشانی به مدت ۳۰‌ثانیه باعث کم شدن شدت ویار و هوس و نیز کمرنگ شدن تصویر غذایی خواهد شد که در مغزتان، میل و هوس خوردنش را دارید.

تفریحی بجوید

افرادی که سه ساعت بعد از صرف ناهار آدامس‌های بدون شکر می‌جوند،‌ احساس گرسنگی و هوس خوردن اسنک در آنها کاهش می‌یابد. از طرفی میزان انرژی آنها هم بیشتر شده و مانند هر کسی که خستگی و بی‌حالی ساعت ۳بعدازظهر را تجربه کرده، می‌دانند که خستگی باعث می‌شود به سختی بتوان در برابر هوس خوردن مقاومت کرد.

تصور کنید

خودتان را در حال خوردن آنچه هوس کرده‌اید، تصور کنید. شاید مسخره باشد اما حقیقت دارد؛ ممکن است به خود بگویید هر آنچه را که از ته دل خواهان آن هستید نباید بخورید چرا‌که این کار باعث می‌شود تا انگیزه بیشتری برای خوردن آن داشته باشید، اما تحقیقات نشان می‌دهد ساختن تصویری ذهنی از خودتان هنگام خوردن آنچه هوسش را دارید –‌و تکرار آن به شکل مداوم در سر‌– باعث می‌شود میل به خوردن آن از سرتان بیفتد.

عطر گل یاسمن

یک بطری کوچک از عطر گل یاسمن را در کیف‌تان نگه دارید. این بو می‌تواند اشتهای‌تان را در حد متعادلی نگه دارد. در این زمینه محققان از ۶۷‌دانشجوی دختر خواستند تا تصاویر غذاهای شکلاتی را ببینند تا میزان میل آنها برای خوردن شکلات افزایش یابد. سپس از آنها خواستند گل یاسمن، یک سیب سبز یا آب را بو کنند. تنها بوی یاسمن توانست به نحو چشمگیری میل دانشجویان را به خوردن شیرینی کاهش دهد. این بوی خوش می‌تواند هوس‌تان را کم کند.

چه میان‌وعده‌ای باید بخورید؟

غذاهایی که حاوی مواد مغذی هستند خاصیت اشباع‌کننده و انرژی‌دهنده دارند و زمان زیادی برای بدن طول می‌کشد تا آنها را هضم کند، بنابراین زمان بیشتری در بدن می‌مانند. آجیل‌هایی مانند پسته و بادام پروتئین و فیبر زیادی دارند و می‌توانند هوس شما را از بین ببرند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟