هرجوش صورت چه معنایی دارد؟

جوش صورت / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، با استفاده از نقشه‌برداری صورت می‌توانید دلیل واقعی ناهنجاری‌ها و شیوه صحیح درمان آن را بفهمید. آنچه امروزه نقشه‌برداری صورت خوانده می‌شود، در حقیقت از تمرین «صورت‌خوانی» چینی‌های باستان می‌آید.

اطبای چینی، محققان و دیگر اساتید از صورت‌خوانی برای کمک در جهت راهنمایی و تشخیص بیماران و رهبران برجسته‌ جامعه استفاده می‌کردند. آن‌ها باور داشتند صورت نمایانگر سلامت، بخت و انرژی‌های یک فرد است و این‌که یک صورت‌خوان باتجربه تنها با مطالعه کامل شکل و حالت صورت می‌تواند پرونده‌ای فیزیکی، روانی و احساسی از شخص بسازد. صورت‌خوان‌ها «انرژی» موجود در چهره، «نقاط زندگی» و «سه بخش» (پیشانی، میان صورت و پایین صورت) را ترکیب می‌کردند تا ویژ‌گی‌های شخصیتی و فردی، در کنار ناراحتی یا نقص در دستگاه‌های گوارش، گردش خون و تنفس را تشخیص دهند.

در نظر این متخصصان، اهمیت پوست تنها در ظاهر یا افزایش سن نبود، بلکه پنجره‌ای بود به زندگی افراد؛ بازتابی از بندبند سلامت، عادت‌ها، نحوه زندگی، شخصیت و تقدیرشان. آن‌ها حس می‌کردند پوست وجود یک فرد را ضبط کرده و سرنخ‌هایی درباره آنچه بر او گذشته را آشکار می‌کند.

با استفاده از «نقشه» صورت که به نواحی مختلف تقسیم شده و با دیگر کانال‌های انرژی مرتبط بود و جریانش به اندام‌های حیاتی مختلف در بدن می‌رسید، صورت‌خوان‌ها آزمایش‌های‌شان را هدایت می‌کردند. با بهترین انرژی جسمی، چهره‌ها به نظر در حالت خوبی بودند، اما اگر بیماری حاضر بود، اشکال، رنگ‌ها، بافت‌ها و کارایی‌ها در صورت، در راستای بازتاب آن بیماری تغییر می‌کردند.

از آن‌جا که اشکال ریز در صورت، مانند نشان‌ها، زخم‌ها و بافت‌های نرم، همگی می‌توانند با گذشت زمان تغییر شکل دهند، باور بر این بود که فرد نیز می‌تواند تغییر کند و آینده‌ای بهتر برای خود رقم زند.

امروز چگونه از نقشه‌برداری صورت استفاده می‌کنیم؟

امروزه در دنیای غرب، درباره صورت‌خوانی کنجکاوی‌های زیادی وجود دارد. آن‌ها هیچ‌گونه مطالعه علمی در این زمینه ندارند، اما این امر سبب نشده تا دست از تحقیق بردارند و از آن در جهت کاربرد مثبت در زندگی بهره نجویند.

آن‌ها تا به‌حال، بیشتر بر جنبه سلامت این تمرین- این ایده که نواحی خاصی از صورت می‌تواند سرنخ‌هایی از مشکلات سلامت در سایر نقاط بدن باشد- تمرکز کرده‌اند.

صورت‌ چه چیز ممکن است راجع به سلامت‌مان بگوید؟

ما از نقشه صورت چینی‌های باستان برای تعیین این‌که چه چیزی در ارتباط با چه چیزی است، استفاده می‌کنیم. برای مثال گفته شده است گونه‌ها، سرنخ‌هایی در ارتباط با دستگاه تنفسی می‌دهند، در حالی‌که چانه مشکلات هورمونی را برملا می‌کند. به‌عنوان نمونه با استفاده از نقشه‌برداری صورت، می‌توان تعیین کرد که احتمال دارد جوش چانه‌ ریشه هورمونی داشته باشد. شاید شما هم در طول دوره قاعدگی‌تان، دچار ناهنجاری پوستی در چانه شده باشید؛ زمانی که این اطلاعات را داشته باشید، می‌توانید از آن برای اصلاحاتی در طول آن دوره استفاده کنید که ممکن است از بروز چنین ناهنجاری‌هایی جلوگیری کند.

همچنین ما دیگر مشکلات پوستی مانند خشکی، قرمزی و التهاب را هم تطبیق می‌دهیم تا ببینیم میزان سلامت دیگر دستگاه‌های بدن چگونه می‌تواند بر صورت ما پدیدار شود و چطور می‌توانیم هم‌زمان رویکردی جامع اتخاذ کنیم.

عواملی که سبب ایجاد جوش در صورت و بدن می‌شود:

۱ـ تغییرات هورمونی در نوجوانان و خانم‌ها در دوران قاعدگی

۲ـ سردی و رطوبت در عضو

۳ـ گرمی در یک عضو

۴ـ خشکی و بسته بودن منافذ پوست

۵ـ گرمی و رطوبت با هم

۶ـ مصرف برخی مواد مخدر Drugs صنعتی

گشتی اجمالی در نقشه‌برداری صورت

پیشانی: متصل به گوارش است؛ به‌طور خاص، بخش بالاتر پیشانی بازتابی از مثانه و بخش پایین‌تر آن نماینده روده است. مشکلات این ناحیه می‌تواند بیانگر یبوست، عفونت‌های دستگاه ادراری، سندرم روده تحریک‌پذیر یا دیگر مسائل گوارشی باشد.

میان چشم‌ها (ابروها): متصل به کبد است؛ مشکلات این ناحیه می‌تواند بیانگر بیماری‌هایی مانند هپاتیت، یرقان، کیسه صفرا یا کبد چرب باشد. صرف یک غذای خیلی چرب یا دیر غذا خوردن، می‌تواند در این ناحیه ایجاد آکنه یا پوسته‌پوسته شدن کند. مصرف نوشیدنی‌های الکلی هم می‌تواند عامل جوش‌های این بخش باشد.

بینی: متصل به سیستم قلبی عروقی است. آکنه و چربی این ناحیه غالبا با فشارخون، کلسترول و گردش خون مرتبط است.

گونه‌ها: متصل به دستگاه تنفسی- ریه‌ها و نواحی سینوسی- است، اما همچنین به لثه و دندان‌ها هم ارتباط دارد. ناهنجاری در این ناحیه می‌تواند نشان‌دهنده گرفتگی سینوسی یا آلرژی، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و دود سیگار، یا التهاب و عفونت لثه باشد.

چانه و آرواره: متصل به اندام‌های تولیدمثلی و دستگاه هورمونی است. ناهنجاری در اطراف چانه اغلب در ارتباط با دوره قاعدگی یا زمان‌های استرس‌آور است (استرس در ترشح هورمون‌هایی مانند کوتیزول اثر می‌گذارد). جوش‌هایی که دقیقا وسط چانه‌اند، احتمال بیشتری دارد که به دستگاه گوارشی مربوط باشند.

کارشناس طب سنتی

سوجوک شاخه‌ای از طب سوزنی است و دیدگاه کل‌نگر دارد. در زبان کره‌ای سو یعنی دست و جوک یعنی پا. درواقع در گذشته‌های دور، مردم مشرق زمین به‌ویژه مشرق دور شیو‌ه‌های درمانی خاصی داشتند که استفاده از نقاط انطباقی بدن در دست‌ها و پاها یکی از این روش‌ها بوده است. دست‌ها و پاها مثل یک کنترل وسیله برقی عمل می‌کنند. تمام اجزای بدن، حتی کوچک‌ترین آن‌ها، در نقاط مخصوصی با نظم خاص قرار گرفته‌اند. در روش‌های درمان بدون دارو، از ماساژ دانه و ساقه گیاهان، آهن‌ربا و رنگ استفاده می‌شود. شاید علت این‌که در قدیم کف دست و پاها را حنا می‌گذاشتند این بوده است که نقاط تحریک شده‌ بدن به آرامش برسد. در سوجوک بیماری‌ها به‌صورت ریشه‌ای درمان می‌شوند.

در طب سنتی و کل‌نگر هر یک از اعضای صورت جایگاه مشخصی دارند و می‌توان از جوش در آن ناحیه متوجه اختلال در عملکرد آن ارگان دیگر شد. ازاین‌رو می‌توان با بر طرف کردن علت اصلی و داخلی، جوش‌ها را درمان کرده و از پیشرفت حرارت سردی و رطوبت در آن عضو جلوگیری کرد. نباید اجازه داده شود که سردی و گرمی به عضو آسیب برساند. در حقیقت جوش یک علامت هشدار است، به‌ویژه اگر به‌طور مرتب بروز می‌کند. جوش روی چانه و پیشانی بسته به این‌که جوش چرکی، متورم، قرمز، سرسیاه یا سرسفید باشد، هر کدام ‌از سردی، رطوبت یا گرمی و اختلال در کار عضوی خبر می‌دهد. برای مثال جوش‌های کمر و بین دو کتف ناشی از اختلال در کار ریه‌هاست. این هشدارها را جدی بگیرید، اما نگران جوش‌های هورمونی و هیجانی دوران بلوغ نباشید، آن‌ها احتیاج به درمان ندارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟