به گزارش گروه سلامت رکنا، راستی فیلم «راکی» را یادتان هست با بازی «سیلور استالونه» ؟ اگر ندیده‌اید به‌عنوان یکی از فیلم‌های ماندگار تاریخ سینما باید آن را ببینید و اگر دیده‌اید حتما آن صحنه دویدن‌اش همراه با مربی را هم به خاطر دارید. می‌خواهم بگویم اگر راکی را امروز می‌ساختند احتمالا خبری از مربی او که در مسیر دویدن و تمرین‌ها  همراهی‌‌اش می‌کرد، نبود و به جای آن راکی هدفون به گوش به فرامین مربی دیجیتالی یعنی اپلیکیشن ورزشی‌اش که روی گوشی نصب شده گوش می‌داد. خلاصه کلام این‌که اگر به دنبال لاغری، تناسب اندام یا کلا ورزش کردن هستید دنیای دیجیتال شما را به آشنایی با برنامه‌های موبایلی که شما را در مسیر تندرستی، تناسب اندام و ورزش همراهی می‌کنند، دعوت می‌کند. با من همراه باشید تا با چند اپلیکیشن تناسب اندام و لاغری کاربردی آشنا شوید.

ورزش در خانه بدون تجهیزات

با برنامه ورزش در خانه، بدون این‌که به باشگاه بروید، بدون مربی و در خانه می‌توانید عضله بسازید و تناسب اندامتان را حفظ کنید. تمام تمرینات بدون نیاز به تجهیزات یا مربی، تنها با وزن بدنتان و برای همه گروه‌های عضلانی اصلی انجام می‌شود.
این برنامه شامل تمریناتی برای عضلات شکم، سینه، ران، بازو، باسن و تمریناتی برای کل بدن است. طراحی همه این تمرینات توسط کارشناسان صورت گرفته است. انجام هیچ‌یک از تمرینات نیاز به تجهیزات ندارد و در نتیجه نیازی به رفتن باشگاه نیست. با این‌که این تمرینات فقط روزی چند دقیقه وقت می‌خواهد، می‌تواند به‌طور موثر به عضلات فرم داده و کمک کند در خانه شکمی سیکس پک بسازید.
حرکات کششی و حرکاتی برای گرم کردن هم در این اپ طراحی شده است که مطمئن شوید به روش علمی ورزش می‌کنید. وجود تصاویر متحرک و راهنمای ویدئویی برای هر تمرین کمک می‌کند که از نحوه انجام درست آن مطمئن شوید.این برنامه علاوه برتمرینات ورزشی، برنامه غذایی برای عضله‌سازی سریع هم به شما ارائه می‌کند. با انجام مداوم تمرینات ورزشی در خانه در عرض چند هفته تغییر را در بدن خود احساس خواهید کرد.به‌طور کل این اپ دارای قابلیت‌های برنامه غذایی برای عضله‌سازی، حرکات کششی و حرکاتی برای گرم کردن، ثبت خودکار پیشروی تمرینات، نمودار ردیابی روند تغییر وزن، سفارشی‌سازی یادآورهای تمرینات ورزشی، راهنمای ویدئویی و تصاویر متحرک با شرح جزئیات، کاهش وزن با مربی شخصی و اشتراک‌گذاری با دوستان در شبکه‌های اجتماعی است.

اپلیکیشن Freeletics

اگر به‌دنبال برنامه‌های ورزشی برپایه وزن بدن هستید، این اپلیکیشن که جزو پنج اپ برتر سال 2017 قرار گرفته به شما در مسیر رسیدن به هدفتان کمک می‌کند. این اپلیکیشن بیش از ۹۰۰ حرکت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای دارد. فرقی نمی‌کند که در آشپزخانه، مترو یا دفتر کار باشید، درهرصورت قادر خواهید بود از این اپ استفاده کنید. تمرینات ارائه شده در این برنامه بدون نیاز به دستگاه‌ و بدون وزنه با کمک وزن بدن خود شما انجام می‌شود.
این اپ به‌طور کلی دارای قابلیت‌های تمرینات سخت با آموزش‌های ویدئویی، پیگیری وقت کاربر برای هر تمرین با تایمر، دنبال کردن دوستان و رقابت با آن‌ها، مقایسه زمان خود با دیگران و به اشتراک گذاشتن موفقیت خود با دوستان است.

عضلات شش تکه شکم در ۳۰ روز

این برنامه کاربردی به شما کمک می‌کند با انجام تمرینات خاص شکمی شش تکه یا همان سیکس پک داشته باشید. چه مبتدی باشید، چه حرفه‌ای می‌توانید تمرین ورزشی مناسب خود را در این برنامه پیدا کنید. تمرینات مختلفی برای هر روز طراحی شده‌اند تا تازگی و هیجان آن حفظ شود.این اپ با ارائه تمرینات ورزشی سی‌روزه کمک می‌کند اهدافی برای تمریناتتان تعیین کنید. همه تمرینات رایگان هستند و به شما در سوزاندن چربی شکم و همچنین فرم دادن به عضلات شکم کمک می‌کنند. شدت تمرینات به‌تدریج افزایش می‌یابد، بنابراین به‌آسانی می‌توانید ورزش را تبدیل به عادت روزانه‌تان کنید.درواقع اپلیکیشن «عضلات شش تکه شکم» مربی خصوصی‌ شما در خانه می‌شود و تمرینات‌اش به اندازه تمرین در باشگاه ورزشی موثر است. به کمک تصاویر متحرک و راهنماهای ویدئویی در این برنامه می‌توانید از نحوه انجام درست و موثر هر حرکت مطمئن شوید.به‌طور کلی این اپلیکیشن دارای قابلیت‌های تمرینات ورزشی سی روزه برای ساختن عضلات شکم شش تکه و بدنی قوی، تمرین برای مدیریت وزن و ساختن عضله، افزایش تدریجی شدت تمرینات، امکان سفارشی‌سازی یادآوری‌های تمرینات، ثبت خودکار روند پیشرفت تمرینات، مناسب برای همه: مبتدی‌ها، حرفه‌ای‌ها، آقایان،خانم‎ها، نوجوانان و سالمندان است.

کاهش وزن در ۳۰ روز

برنامه «کاهش وزن در ۳۰ روز» برای کاهش سریع و بی‌خطر وزن طراحی شده است. نه‌تنها دارای تمرینات ورزشی اصولی است، بلکه به شما برنامه‌های غذایی هم می‌دهد. به کمک راهنمایی‌های تصویری و ویدئویی این اپلیکیشن می‌توانید نحوه انجام درست هر حرکت را ببینید و حرکت درست ورزشی را انجام دهید. با این برنامه نیاز به هیچ تجهیزاتی ندارید و می‌توانید به‌‌راحتی در خانه یا هر زمان در هر جا ورزش کنید.در این برنامه میزان پیشرفت کاهش وزن‌تان و محاسبه کالری در نمودارهایی نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید به منظور انگیزه‌بخشی، برای خود اهدافی معین کنید. این برنامه کاربردی دارای قابلیت‌های مشاهده میزان پیشرفت کاهش وزن، مشاهده میزان کالری سوزانده شده، رژیم غذایی کم‌کالری، راهنمای تصویری و ویدئویی، تمرینات ورزشی متعدد و افزایش تدریجی شدت تمرینات است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟