کدخبر: 228172 ارسال پرینت 448

رکنا: یک تیم تحقیقی موفق شد با استفاده از فرمولی دارویی تهیه کند که مانع حرکت اسپرم در آقایان می شود. با این روش آقایان می توانند باروری خود را کنترل کنند. دانشمندان این فرمول را شگفت انگیز خواندند.

کشف شگفت انگیز دانشمندان که یک قدم به قرص جلوگیری آقایان، نزدیک تر شدند. به دنبال یک موفقیت بزرگ، دانشمندان توانستند به ایده قرص جلوگیری برای مردان دست یابند.
در این کشف از پپتید ها استفاده شد که نحوه کار سلول های انسان را تغییر می دهد. در این حالت، اسپرم ها توانایی حرکت خود را از دست می دهند که منجر به ناباروری در آقایان می شود. دانشمندان این کشف را فوری و شگفت انگیز خواندند.
امید می رود که این محصول را بتوان به صورت قرص و یا اسپری بینی چند ساعت و حتی چند دقیقه قبل از رابطه جنسی استفاده کرد.
معمولا به خانم ها گفته می شود که از هفته ها و یا ماه ها قبل از بارداری، از قرص های جلوگیری استفاده نکنند. اما به اعتقاد محققان تاثیرات قرص های مخصوص آقایان آنی است که آن هم تنها پس از گذشت چند روز از بین می رود.
به گفته یک کارشناس تنظیم خانواده، قرص های جلوگیری برگشت پذیر به مردان کمک می کند تا هر موقع که خواستند باروری خود را کنترل کنند و برای زوج ها، مخصوصا خانم هایی که نمی خواهند قرص مصرف کنند، بسیار مفید است.
سرپرست این تیم تحقیقی، جان هاول، می گوید: “قرص های ترکیبی جدید که در آزمایشگاه تولید شده است، نتیجه ای بسیار عالی و سریع نشان داد. وقتی اسپرم های سالم به این قرص ها اضافه شدند ظرف چند دقیقه دیگر نمی توانستند حرکت کنند”.
این تیم با همکاری دانشمندان پرتغالی قرص هایی ترکیبی ساختند که پپتید نفوذ سلولی نام داشت.
“این رویکرد کاملا منحصر به فرد است و تا به حال در هیچ جای دیگر روی این موضوع کار نشده است”.
پپتید ها، زنجیره کوچکی از امینو اسید ها هستند که نحوه کار سلول های انسان را تحت الشعاع قرار می دهند. معمولا به طور طبیعی این اتفاق می افتد اما به طور مصنوعی هم می توان این کار را انجام داد.
دانشمندان دانشگاه ولورهامپتون پیش از این گفته بودند که پپتید های خاص می توانند در سلول های اسپرمی نفوذ کنند. سپس، کارشناسان باروری در پرتغال، پروتئینی حیاتی را کشف کردند که باعث حرکت اسپرم ها می شد. پس از آن هم قرص های ترکیبی ساختند که اثر پروتئین ها را از بین ببرد.
این آزمایش در ابتدا بر روی اسپرم های انسانی و گاوی امتحان شد. و ظرف مدت سه سال هم روی حیوانات زنده انجام خواهد شد.
به گفته پروفسور هاول “هنوز خیلی زود است که بگوییم این روش از چه طریقی قابل استفاده است اما هر سه روش قرص، اسپری بینی، و یا کاشت زیر پوستی امکان پذیر است”.
این تحقیق حداقل به نیمی از مردانی که از نظر جنسی فعال هستند، قرص های جلوگیری را پیشنهاد می دهد.
مطلعات دیگری هم در حال انجام است و موضوع ناباروری آقایان را پیگیری می کند. یکی از آن ها، انجام تزریقات بسپار است که باعث کند شدن فعالیت های اسپرم شود.
به گفته جان گیلباد از دانشگاه لندن “قرص های جلوگیری آقایان برای بسیاری از زوج ها می تواند مفید باشد حتی برای آن دسته از خانم هایی که به دلایل پزشکی نمی توانند قرص مصرف کنند. این قرص ها می تواند به آقایان کمک کند تا قدرت باروریشان دست خودشان باشد، برای مثال، در شرایطی که خانمی گفته قرص مصرف می کند، اما در واقع قرصی مصرف نکرده است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

تجربه مرگ یک دختر که زنده شد / روحم از بدن جدا شد و از سقف خانه گذشت

حمله راننده شاسی بلند با تبر به یک خانواده تهرانی در بزرگراه + عکس

چرا پدرها در خلوت بچه‌هایشان خطرناک هستند! + عکس

مرگ مهربان ترین قاتل سریالی در زندان + عکس

دخترم را به پدرش ندهید که او را خواهد خورد / این مرد تمایل به خوردن گوشت انسان دارد! + عکس

امیرعلی کودک گمشده پس از 3 روز پیدا شد + عکس

اسید پاشی به صورت دختر 18 ساله به خاطر دوستی با یک مرد +عکس

این مرد به 4 اعدامی در اندیمشک زندگی دوباره داد + عکس

حمله عجیب پسردانش آموز به معلم فیزیک در کلاس + فیلم و عکس

مرگ مشکوک ایمان و پریسا در تهران / جسد این دو جوان در اتاق خواب پیدا شد

2 تاجر عراقی را در کرج دزدیدند / 300 میلیون تومان برای 6 نفر

خنده های زیبای سمیه پشت پرده عجیبی داشت / جوان عاشق بدجوری رکب خورد

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها