بهترین روش دم کردن قهوه ترک

به گزارش رکنا، قهوه ترک یا همان قهوه معروف ارمنی مثل قهوه عربی از جمله محبوب‌ترین انواع نوشیدنی گرم در سرتاسر دنیا است. علت نامگذاری این نوشیدنی به نام قهوه ترک یا قهوه ارمنی به خاطر نحوه دم کردن آن است.

قهوه ترک (2)

مواد لازم برای دم کردن قهوه

پودر قهوه ترک:2 ق چ پر

شکر:1 ق چ

آب :1 فنجان

طرز تهیه قهوه ترک

ابتدا پودر قهوه ، آب و در صورت تمایل شکر را داخل قهوه جوش ریخته و خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار داده و بعد از اینکه شروع به حباب زدن کرد آن حباب ها را از قهوه جوش خارج کرده و داخل فنجانی که قرار است قهوه را در آن سرو کنید بریزید. بعد از اینکه روی قهوه کف سفید رنگ جمع شد شعله را خاموش کرده و قهوه جوش را از روی گاز بردارید. اجازه ندهید قهوه بجوشد و قبل از جوشیدن آن را از روی حرارت بردارید چون جوشیدن قهوه موجب تلخ شدن آن میشود. قهوه را به آرامی داخل فنجان بریزید تا کف آن از بین نرود، بعد از اینکه مواد قهوه ته نشین شد آن را سرو نمایید.

قهوه ترک (1)

نکات مهم در تهیه قهوه ترک

میزان شکر به ذائقه شما بستگی دارد، اگر قهوه کم شیرین را می پسندید 1 قاشق چایخوری شکر کافی است. اما اگر قهوه با شیرینی معمولی میخواهید 2 ق چ شکر و در صورتی که قهوه خیلی شیرین میخورید 3 ق چ شکر به آن اضافه نمایید.

مدت زمان تقریبی برای تهیه قهوه ترک 7 تا 10 دقیقه میباشد، تمام وقت را بالای سر قهوه بایستید و با حوصله و دقت آن را تهیه کنید تا یک قهوه خوشمزه و با کیفیت داشته باشید.

قهوه را حتما با شعله ملایم درست کنید.

قهوه را هرگز نجوشانید چون باعث تلخ شدن آن میشود، قهوه را قبل از جوشیدن و در آستانه نقطه جوش از روی حرارت بردارید.

قهوه را خیلی آرام داخل فنجان بریزید تا کف سفید رنگ روی آن باقی بماند و ظاهر قهوه زیباتر شود.

برای تهیه قهوه ترک به ازی هر نفر 2 قاشق چایخوری پر پودر قهوه و یک فنجان آب با دمای معمولی نیاز است.

قهوه ترک (3)

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟