رک پلاس استایل کدخبر: 226598 ارسال پرینت 24

رکنا: لباس ها ویترین شخصیتی هر انسانی هستند و به همه اعلام می کنند که شما چه کسی هستید و چه جایگاه اجتماعی دارید. امروزه زنان در کشورهای پیشرفته به جایگاه های بالایی در سطوح سیاسی و اقتصادی رسیده اند که تا پیش از این زمان سابقه نداشته است. اما آیا تاکنون دقت کرده اید که زنان موفق چطور لباس می پوشند؟ لباس پوشیدن یک زن سطح بالا و موفق چه ویژگی هایی دارد که آن را متمایز می کند؟ و اگر می خواهید مانند زنان موفق لباس بپوشید چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

ورود زنان به جایگاه های بالای اجتماعی همزنان با جنش های برابری خواهی آغاز شده و به دهه ۷۰ میلادی باز می گردد. در این زمان زنان موفقی مانند مارگارت تاچر را در کت و دامن های آبی رنگ اپل داری می دیدیم که سعی می کردند از زنانگی و ظرافت اجتناب کنند. از آن جایی که تعداد زنان موفق در آن دوران چندان قابل توجه نبود الگوی خاصی نیز برای لباس پوشیدن آن ها مطرح نشده بود. اما امروز می توانیم به نحوی این الگو را تعریف کرده و مطرح کنیم.

Angela-Merkel_Hillary-Clinton

امروز زنانی مانند آنگلا مرکل و هیلاری کلینتون الگوی لباس پوشیدن زنان خانه دار را برگزیده اند که لزوما انتخاب بدی نیست و باعث شده ظاهر محترمانه و در عین حال زنانه ای داشته باشند و در واقع چیزی که بیشتر در مورد آن ها جلب توجه می کند شخصیت و رفتار های سیاسی آن ها است نه ظاهر و زیبایی.

اما الگو های جذاب تری نیز در میان این زنان وجود دارد مثلا نانسی پولوسی سیاستمدار آمریکایی که به عنوان خوش لباس ترین زن سیاستمدار جهان انتخاب شده بود از لباس های برند آرمانی استفاده می کرد و رنگ جزء لاینفک لباس های وی بود که باعث می شد ظاهری بسیار شیک و امروزی و در عین حال قدرتمند داشته باشد. نمونه دیگر کریستین لاگارد رئیس صندق بین المللی پول است. استایل وی کاملا فرانسوی است، شیک و ساده و بدون آرایش که همزمان قدرت مردانه و جذابیت زنانه را در خود دارد.

Christine-Lagarde_Nancy-Pelosi

البته تمامی الگو هایی که در این مطلب مطرح شد زنان میانسال هستند که بالای ۶۰ و ۷۰ سال سن دارند و مناسب سن خود لباس می پوشند اما الگوی مناسب برای زنان جوان تر چیست؟ برای این افراد وضعیت پیچیده تر است چون از طرفی نمی خواهند پیر و یا بد سلیقه به نظر برسند و از طرف دیگر نباید جذابیت های زنانه را به نمایش بگذارند. ماریسا مایر مدیر یاهو از نمونه های موفق در این زمینه است. اولین چیزی که در ظاهر وی جلب توجه می کند لباس های وی نیست بلکه ظاهر آراسته و متشخصی است که دارد و او را قوی و راحت و زیبا نشان می دهد.

و اما چند توصیه برای کسانی که می خواهند مانند زنان موفق و سطح بالا لباس بپوشند:

۱- بین جذاب بودن و قوی بودن تعادل برقرار کنید

قوی بودن همیشه به معنای پوشیدن لباس های مردانه و انجام رفتار های مردانه نیست. بلکه داشتن ظاهر مرتب و جذاب و آراسته به همراه یک استایل راحت و بی دردسر می تواند این تعادل را برقرار کند. زینت های زنانه همیشه به اندازه لازم هستند مانند مارگارت تاچر که در کنار کت و دامن مردانه اش گردنبند مروارید خود را نیز استفاده می کرد.

۲- خوش تیپ باشید اما مد روز نباشید

داشتن حس قوی مد و دانستن این که چه چیزی به شما می آید و چه لباسی با چه لباس دیگری هماهنگ است از لازمه های خوش تیپی و خوش استایل بودن است اما نباید با مد روز حرکت کنید و هر لباسی را که مد می شود بپوشید چون با این کار فردی کم توجه به کار و حرفه خود که دائم به دنبال مد و خرید است قلمداد خواهید شد.

۳- رنگ را فراموش نکنید

زنان موفق همیشه مشکی نمی پوشند. رنگ های موقر دیگری مثل کرم، زرشکی و سایه های خاکستری و آبی می تواند گزینه های دیگری برای لباس های شما باشد البته سعی کنید از حدود خارج نشوید و آراسته و ساده باقی بمانید.

۴- خود را با محیط مطابقت دهید

طبیعی است که هر جامعه ای اصول و قواعدی برای لباس پوشیدن دارد و شما هم اگر عضوی از آن جامعه هستید از این قاعده مستثنی نخواهید بود پس اگر قوانین خاصی درباره لباس پوشیدن شما در محیط کار و ادرات وجود دارد حتما به آن پایبند باشید و شرایط فرهنگی و اجتماعی محیطی را در نظر بگیرید.

۵- تصویر درستی از خود ارایه دهید

دقیقا همان طوری لباس بپوشید که می خواهید شما را به آن شکل بشناسند. اگر یک مهندس سطح بالا هستید باید لباس پوشیدن شما گویای آن باشد و یا اگر یک طراح هنری موفق هستید باید ویژگی های یک هنرمند در لباس های شما هم مشخص و منعکس شده باشد. پس صرف تقلید کردن را فراموش کرده و خودتان باشید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

پسرعمه ام خواست تا بچه اش را سقط کنم / آن روز شوم در اتاقم لباس به تن نداشتم که فرزاد وارد شد

باردار شدن عروس 12 ساله / داماد 40 ساله در بیمارستان دستگیر شد + عکس

فیلم واقعی از یک انسان نخستین درجنگل / این تصاویر به صورت اتفاقی ثبت شده است+ فیلم و عکس

لو رفتن عجیب شوهر یک پزشک زن تهرانی / این مرد با زنان و دختران ارتباط شوم داشت

عمل زشت روی سنگ قبر 4 فوتبالیست معروف+عکس

اخراج دو فوتبالیست معروف به خاطر ارتباط شوم با یک زن در برابر دوربین

عکس تمام قد از الناز شاکردوست در کنار نوید محمدزاده و کلاه عجیبش! +عکس

هانیه توسلی و بهنوش طباطبائی در عکسی به سبک دهه 50 ! +عکس

قربون صدقه ی مادر برای پسر مشهور و پرطرفدارش! +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر