8 زمی در تصادف زیر گذر دوگنبدان

به گزارش رکنا، محمدامین نیکویی نژاد روز شنبه افزود: در این حادثه رانندگی یک دستگاه خودروی سمند، پژو۴۰۵ و موتورسیکلت در زیرگذر شهر گچساران تصادف کردند.

وی بیان کرد: همچنین طی ۴۸ روز گذشته یک دستگاه پراید و سمند در محور گچساران -بابامیدان روبروی روستای بیدزرد با هم برخورد کردند.

نیکویی نژاد ابرازکرد: در این حادثه رانندگی یک نفر فوت و یک نفر مصدوم شدند.

وی گفت: پس از اطلاع از حادثه، کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و پس از انجام اقدامات اولیه، مصدوم را به بیمارستان شهید رجایی گچساران منتقل که در این حادثه متاسفانه راننده پراید جان باخت.

سرپرست اورژانس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وقوع ۶۴ تصادف طی ۴۸ ساعت گذشته در جاده های استان افزود: کارشناسان اورژانس۱۱۵ در این مدت به ۸۷ مصدوم این سوانح رانندگی خدمات اورژانسی درمانی ارائه داده است.

نیکویی نژاد اظهار کرد: در ۲ روز گذشته از ۹۲۹ تماس دریافتی از سوی اورژانس ۱۱۵ بیش از ۱۸۸ تماس منجر به اعزام آمبولانس گردید و در این مأموریت های به ۸۷ مصدوم حوادث ترافیکی خدمت اورژانسی درمانی ارائه شده است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است

کدخبر: 996421 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟