حضور سردار رادان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس / ا حضور در یادمان شهدا قوت قلب می گیریم + فیلم
حجم ویدیو: 39.43M | مدت زمان ویدیو: 00:02:22

به گزارش رکنا، سردار احمدرضا رادان با حضور در یادمان شهدای نهر خین شهرستان خرمشهر در برنامه زنده راهیان نور اظهار داشت: این منطقه و منطقه شلمچه برای من یادآور خاطرات دوران جنگ است دورانی که امروز مردم با خاطرات آن نفس می کشند و حس می گیرند به همین جهت بنده به این مناطق علاقه‌مندی خاصی دارم و خاطراتم با آن زنده می شوند‌.

فرمانده کل انتظامی با بیان  اهداف حضور در این مکان مقدس در پایان سال را کسب فیض و قوت قلب گرفتن از شهدا و سرکشی از ماموریت های انتظامی و مرزبانی عنوان کرد و افزود: از جمله سفرهای که حس خیلی خوبی به آدم دست می‌دهد  ملاقات با همکاران و در آغوش کشیدن آنان است و زمانی که این تلاقی در این محل با هم  آمیخته شوند حس غیرقابل وصفی است و به گذشته زیبا و پر افتخار برمی‌گردد.

این مقام ارشد انتظامی با یاد آوری خاطرات شب های عملیات و حس و حال خوب توأم با لحظه‌های تعیین کننده و عزم و اراده پولادین رزمندگان بیان داشت:  رزمندگان آن روزها از همه دلبستگی ها دل کندند و این یادمان محلی است که در دوران دفاع مقدس فاصله ما با عراقی ها کمتر از 25 متر و نقطه رهایی رزمندگان بود که می بایست در دل شب، زیر تیربار، توپخانه و رگبار های دشمن این فاصله را در می‌نوردیدند.

فرمانده کل انتظامی گفت: در کربلای ۴ و ۵ افتخار حضور داشتم و به اعتقاد بنده عملیات کربلای ۴ و نهر خین در قلب خرمشهر یک نقطه و زمان تعیین کننده برای شروع فصل جدید بود. تعدادی شهید دادیم همانند شهدای غواص، ولی این عملیات نقطه تعیین کننده بود و اگر آن عملیات شروع نمی‌شد ما کربلای ۵ را نمی‌توانستم شروع کنیم و دشمن تصورش را نمی‌کرد که عملیات دیگری را بتوانیم انجام دهیم.

سردار رادان خاطرنشان کرد: ورود شهدای غواص و کربلای ۴ بعد از چندین سال سرتاسر ایران را تکان داد و این دفاع و خاطراتش، جاودانه است.

کدخبر: 876688
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟