کدخبر: 387396 ارسال پرینت 162

رکنا: تخم مرغ برای افراد مبتلا به دیابت و چاق بی ظرر است و آنها را به وزن ایده آل می رساند.

افراد چاق برای رسیدن به وزن ایده‌آل رژیم غذایی خاصی دارند که گنجاندن همه مواد غذایی خوشمزه در آن امکان ندارد.محققان دانشگاه سیدنی در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسیدند که خوردن تخم‌مرغ برای افراد دارای دیابت Diabetes خطری ندارد، خوردن 12 عدد تخم‌مرغ در هفته نمی‌تواند خطر بیماری‌های قلبی و عروقی را در افراد مبتلا به دیابت افزایش دهد.

محققان دانشگاه سیدنی سعی دارند تا برخی نکات مبهمی را که در مورد مصرف تخم‌مرغ و رژیم غذایی سالم گفته می‌شود مورد بررسی قرار دهند و ابهامات را مشخص کنند.

تحقیقات اخیر آن‌ها نشان داده است که افراد دارای دیابت اگر تا یک سال 12 عدد تخم‌مرغ در هر هفته مصرف کنند خطری برای آن‌ها نخواهد داشت، این تحقیق در ادامه مطالعه‌ای که این میزان مصرف تخم‌مرغ را در مدت زمان سه ماهه مورد بررسی قرار داده بود، انجام شده است.

این مطالعه به رهبری دکتر ند فولر و با همکاری دانشکده پزشکی سیدنی و بیمارستان سلطنتی پرنس آلفرد انجام شده است، در مراحل اولیه این مطالعه هدف شرکت کنندگان این بود که وزنشان را ثابت نگه دارند. به شرکت کنندگان دو نوع رژیم غذایی متفاوت، یکی با مصرف 12 عدد تخم‌مرغ در هفته و دیگری با مصرف کمتر از دو عدد تخم‌مرغ در هفته داده شد و در پایان یک دوره سه ماهه هیچ تفاوتی در نشانگرهای بیماری‌های قلبی عروقی در بین شرکت کنندگان با دو نوع رژیم متفاوت دیده نشد.

همان شرکت کنندگان در یک دوره سه ماهه رژیم غذایی را به منظور کاهش وزن شروع کردند و به مصرف همان تعداد تخم‌مرغ در هفته ادامه دادند، به گفته دکتر فولر در تمام مراحل مطالعه هیچ تفاوتی در نشانگرهای بیماری‌های قلبی عروقی هیچ‌ کدام از دو گروه مشاهده نشد و هر دو گروه به یک میزان کاهش وزن داشتند.

دکتر فولر می‌گوید: علی رغم وجود توصیه‌های مختلف در مورد میزان مصرف تخم‌مرغ در افراد دارای دیابت تحقیقات ما نشان داده است که با وجود یک رژیم غذایی سالم نیازی نیست که مردم تغییری در میزان مصرف تخم‌مرغ ایجاد کنند، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در این مطالعه در یک رژیم غذایی سالم چربی‌های اشباع نشده مثل آووکادو و روغن زیتون باید جایگزین چربی‌های اشباع شده مثل کره شوند.

در این مطالعه عوامل خطرناک دیگر برای بیماری‌های قلبی عروقی از قبیل کلسترول، قند خون و فشار خون هم مورد بررسی قرار گرفت و هیچ تفاوتی در بین دو گروه شرکت کننده با مصرف تخم‌مرغ کم و زیاد مشاهده نشد.

دکتر فولر می‌گوید: درست است که تخم‌مرغ کلسترول بالایی دارد و افراد مبتلا به دیابت نوع دوم مستعد دریافت لیپوپروتئین‌های کم چگال و یا همان کلسترول بد هستند، اما مطالعات ما نشان داد که مصرف تخم‌مرغ تأثیر چندانی بر سطح کلسترول خون ندارد.

تخم‌مرغ‌ها منبع پروتئین و ریزمغذی‌هایی هستند که برای سلامتی Health بسیار مفید هستند و باید در رژیم غذایی گنجانده شوند، مصرف تخم‌مرغ می‌تواند به تنظیم میزان چربی و کربوهیدرات کمک کند و برای سلامت قلب و چشم مفید است.

دکتر فولر می‌گوید: میزان مصرف تخم‌مرغ تأثیری در افزایش و یا کاهش وزن ندارد، نکته جالب این است که شرکت کنندگان در این مطالعه با میزان متفاوت مصرف تخم‌مرغ به یک اندازه کاهش وزن داشتند و بعد از پایان دوره سه ماهه همچنان روند کاهش وزن آن‌ها ادامه داشته است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

من با رسول مرد همسایه همخوابی کردم! /  او از من خواست هووی جوانم را هم به خلوتگاهش ببرم!+ عکس

تجاوز وحشیانه مدیر منحرف مدرسه به دانش آموز 14 ساله/ او خانم معلم جوان را هم باردار کرده بود + عکس

مست بودم و در اتاق خواب به درخواستم توجه نکرد، با چاقو او را کشتم! + عکس

تجاوز به دو مرد که آرایش دخترانه داشتند! / ما را به یک زیر زمین بردند+ عکس

قتل مرموز دانش آموز کلاس دهمی در سرویس بهداشتی

دردسر دوستی پسر دبیرستانی با زن بی حیا + عکس و گفتگو

سقوط مرگبار مرد بدهکار هنگام جلب / در شهرک غرب تهران رخ داد

آخرین خبر از پرونده ناظم منحرف دبیرستان معین تهران

داماد نمک نشناس تهرانی زن صیغه ای هم داشت! + عکس

اعتراف تلخ دانش آموز 12 ساله مشهدی که مشروب به مدرسه برده بود!

زن صیغه ای تن به خواسته شوهر بی حیایش داد! / دوست شوهرش هم دستگیر شد + عکس

مرگ مرموز 3 زن در تهران / از مرگ مشکوک در سرویس بهداشتی تا سقوط از ساختمان در پاسداران

زن جوان کودک یک روزه ای را از بیمارستان دزدید / حالا این دختر 8 ساله است! + عکس

دستگیری مردان آلومینیومی در مرز ترکیه + عکس

دستگیری نصاب ماهواره هنگام تجاوز به پسر تهرانی در پشت بام + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها