برده داری زن و شوهر بی رحم در استرالیا + عکس

یک زوج استرالیایی به جرم خود در نگه داشتن زن مهاجر غیرقانونی فیلیپینی به عنوان برده اعتراف کردند. این زن در مدت ۳ سال در خانه این زوج کار نظافت و مراقبت از فرزندان آن‌ها را به صورت تمام وقت و بدون دریافت حقوق انجام می‌داد. بنا به گزارش Sydney Morning Herald این زوج حتی یک نفر را برای تعقیب وی در زمان فرار احتمالی از کار سخت استخدام کرده بودند.

«جاشوآ» و شیئِلا مکالیر» اهل «راکدیل» در جنوب سیدنی در دادگاه به پرداخت ۷۰ هزار دلار به این زن فیلیپینی محکوم شدند. اتهام آن‌ها اجبار یک فرد به انجام کار اجباری و پناه دادن به یک مهاجر غیرقانونی بود. این زن از ماه می‌سال ۲۰۱۳ و زمانی که وارد خانه این زوج شد تا تاریخ ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۶ و زمانی که از این خانه فرار کرد برای آن‌ها کار می‌کرد.

برده داری زوج استرالیایی در قرن بیست و یکم

این زن که هویتش مشخص نشده با ویزای گردشگری وارد استرالیا شده بود. بنا به این گزارش زوج استرالیایی هزینه پاسپورت، بلیت هواپیما و ویزای زن را پرداخت کرده بودند.

با این حال به دلیل آنکه این زن با توجه به ویزای گردشگری اجازه کار در استرالیا را نداشت این زوج او را مجبور به کار در خانه و فروشگاه خود کردند. هنگامی که زمان ویزای زن به پایان رسید این زوج به او اعلام کردند تا زمان پرداخت هزینه‌های ویزای گردشگری اجازه بازگشت وی به کشورش را نخواهند داد.

آزار و اذیت یک زن توسط زوج بی رحم

آن‌ها همچنین زن را تهدید کرده بودند که به دلیل داشتن ارتباطاتی در پلیس فیلیپین می‌توانند به خانواده وی نیز در این کشور آسیب وارد کنند.

سرانجام این زن در سال ۲۰۱۶ موفق به فرار از خانه این زوج شد.

آیا این خبر مفید بود؟