در اکتبر سال جاری لکسوس از خودروی سفارشی LX Inspiration Series رونمایی کرد. اگرچه مصرف‌کنندگان علاقه‌ی چندانی به این خودرو نشان ندادند اما خب قضاوت Judgment نهایی دراین‌باره به آینده موکول می‌کنیم؛ اما خبر جدیدی منتشر شده و قضیه‌ی آن کاملاً جالب‌تر است!

بنا به گفته‌ی اسپایدر 7 ژاپن، لکسوس در حال کار روی شاسی‌بلند پرچم‌داری است که رقیب لامبورگینی اوروس خواهد بود! اگرچه رقابت با اوروس یک هدف کاملاً جاه‌طلبانه برای لکسوس است اما ظاهراً این کراس اوور پرفورمنس دارای پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.5 لیتری توئین توربو و دو واحد الکتریکی خواهد بود و قدرت کل آن به بیش از 424 اسب بخار خواهد رسید.

اما موضوع جالب‌تر اینکه نسخه‌ی اسپورت F این شاسی‌بلند می‌تواند از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی مدل LC F سود ببرد. انتظار می‌رود این خودرو در صورت تولید حداقل قدرت 661 اسب بخاری داشته باشد و اوروس 641 اسب بخاری را شرمنده سازد.

این رسانه‌ی ژاپنی همچنین ادعا می‌کند شاسی‌بلند پرچم‌دار لکسس بر پایه‌ی کانسپت LF-1 Limitless ساخته خواهد شد. این کانسپت پیش‌نمایشی از یک شاسی‌بلند است که ظرفیت شکل‌دهی آینده‌ی یک کراس اوور لوکس پرچم‌دار را داراست. نسخه‌ی تولیدی می‌تواند از پلتفرم این خودروی مطالعاتی بهره‌مند شود. با توجه به ثبت تجاری نام LQ توسط لکسس این احتمال وجود دارد که شاسی‌بلند تولیدی لکسس از چنین نامی برخوردار شود.

در خبرها همچنین ادعا شده شاسی‌بلند پرچم‌دار لکسس به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از لامبورگینی اوروس خواهد بود. این هیولای ایتالیایی بهای حدود 200 هزار دلاری داشته درحالی‌که لکسس هدف‌گذاری حدود 150 هزار دلاری دارد. این خودرو احتمالاً در سال 2020 معرفی و یک سال بعد وارد بازار Store خواهد شد.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟