کدخبر: 379407 ارسال پرینت 85

رکنا: جگوار اف پیس لیستر به خودرویی لاکچری و قد بلند معروف است.

پس از معرفی خودروی تیون شده اف تایپ، کمپانی تیونینگ لیستر هم‌اکنون می‌خواهد هجومی همه‌جانبه به بازار Store کراس اوورهای پرفورمنس داشته باشد و البته این کار را با اف پیس تیون شده انجام می‌دهد. این خودروی سفارشی شده ظاهراً سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا می‌باشد و البته این یک ادعای بزرگ است مخصوصاً وقتی می‌بینیم خودرویی همچون لامبورگینی اوروس در میدان حضور دارد.

لیستر هیچ اشاره‌ای به ویژگی‌های فنی شاسی‌بلند تیون شده خود نداشته اما در تیزر منتشر شده شاهد رنگ سبز بدنه با جزئیات زرد هستیم. بنا به گزارش اتوکار، مالک لیستر ادعا می‌کند اف پیس تیون شده می‌تواند قدرت 670 اسب بخاری داشته باشد و تنها سقف تولید 250 دستگاهی خواهد داشت.

جگوار اف پیس SVR استاندارد پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 550 اسب بخاری دارد. این خودرو شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.1 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 283 کیلومتر در ساعتی دارد.

لیستر برای کسب عنوان سازنده سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا باید رکورد سقف سرعت 306 کیلومتر در ساعت لامبورگینی اوروس را پشت سر بگذارد. لامبورگینی قدرت 641 اسب بخاری دارد بنابراین شاید قدرت 670 اسبی اف پیس تیون شدن برای کسب حداکثر بیشتر کافی باشد. البته این یک گمانه‌زنی است.

اگرچه لیستر فعلاً تیزری از خودروی جدید خود را منتشر کرده اما کوپه تیون شده این شرکت حالت پیشرفته‌تری دارد. اف تایپ لیستر دارای پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 666 اسب بخار بوده و می‌تواند به سقف سرعت 322 کیلومتر در ساعت برسد. از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به سپرهای جلو و عقب فیبر کربنی اشاره کرد. یک کاپوت کربنی را نیز می‌توان سفارش داد.

لیستر در نهایت می خواهد سوپرکار جدیدی را بسازد و دنیای خودرو را درنوردد. برنامه این شرکت استفاده از پیشرانه 12 سیلندر 7.8 لیتری سوپرشارژردار 1000 اسب بخاری بوده و قیمت آن حدود 2.78 میلیون دلار خواهد بود. گفته شده تنها 6 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها