نان خوشمزه بدون فر بپزید + فیلم
حجم ویدیو: 3.35M | مدت زمان ویدیو: 00:00:27

به گزارش رکنا ، یک دستور نان بسیار آسان و خوشمزه برای افطار و سحری که بدون خمیر مایه و بدون فر درست می شود را برایتان آورده ایم.

مواد لازم

4/5 لیوان آرد سفید

آب ولرم حدود 2 لیوان

نمک یک قاشق چایخوری

کره حدود 100گرم

روغن مایع یک استکان ( کره آب شده و روغن را باهم مخلوط کنید)

طرز تهیه

در مرحله اول آرد و نمک را در یک ظرف مناسب بریزید و کم کم آب را اضافه کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید و به دست نچسبد. حدود 7،8 دقیقه ورز دهید. برای خمیر حدود 2 لیوان آب استفاده می شود که ممکن است برای شما کمی کمتر یا بیشتر شود. خمیر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید. ظرف مورد نظر را با کره و روغن مخلوط شده چرب کنید. هر چونه خمیر را کمی فشار دهید که از گردی در بیاید و در روغن بزنید. همه چونه های خمیر را چرب کنید و در ظرف را بگذارید تا حداقل 20 دقیقه استراحت کند.

یک چونه از خمیر را بردارید و روی میز کار چرب شده و با دست چرب شده تا جایی که می توانید پهن و باز کنید . یک قاشق غذاخوری پنیر خرد شده در وسط خمیر بگذارید و تا بزنید ( مانند پاکت ) و کنار بگذارید. یک خمیر دیگر با همین روش باز کنید ولی پنیر نگذارید . به جای پنیر یکی از خمیرهای پنیری که به شکل پاکت نامه در آوردید را در وسط خمیر گذاشته و تا بزنید و با دست چرب شده خمیر را باز کنید. ( تقریبا اندازه تابه)

تابه را روی حرارت متوسط بگذارید تا گرم شود و خمیر را در تابه بگذارید و یک طرف خمیر که پخته شد خمیر را برگردانید تا طرف دیگر هم پخته شود . می توانید موقع پخت کمی روی خمیر کره بزنید تا به آخر همه خمیرها را به همین شکل آماده کنید.

ترجمه : -tarfandashpazie-@

کار از : @ikosun_mutfagiبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟