خبر ویژه :

رک پلاس آشپزی کدخبر: 373069 ارسال پرینت 22

رکنا: پیتزا رولی یک غذای ایده آل برای همه گروه های سنی است.

مواد لازم :

آرد سفید: ۲ لیوان

کره سرد: ۲۵۰ گرم

نمک: ۱٫۲ قاشق چایخوری

آب سرد: ۱٫۲ لیوان

گوجه فرنگی: ۲ عدد

پنیر فتا: ۱۰۰گرم

ژامبون گوشت: ۲۰۰ گرم

پنیر سوئیسی: ۵۰ گرم

پونه کوهی: ۱ قاشق غذاخوری

تخم مرغ زده شده: ۲ عدد

زیتون: به مقدار لازم

دستور تهیه:

برای تهیه این پیتزای خوشمزه، لازم است در ابتدای کار، نوعی خمیر پفکی، تهیه کنیم. برای تهیه خمیر پفکی، آرد، آب سرد و ۵۰گرم از کره ذوب شده را در ظرفی، به خوبی باهم مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را در نایلونی قرار داده و ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا استراحت کند.

در مرحله بعد خمیر را از یخچال خارج کرده و روی سطح آرد پاشی شده، قرار دهید. ۲۰۰ گرم از کره را روی خمیر قرار دهید و با وردنه صاف کنید، بعد خمیر را تا بزنید و مجدد آن را با وردنه صاف کنید. این کار را ۵ بار انجام دهید. مجدد خمیر را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت دهید. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه، خمیر را ازیخچال خارج کرده و ۵ بار دیگر تا زده و وردنه زنی کنید و دوباره ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت دهید. این کار را ۳ بار تکرار کنید تا خمیر به دست آمده نرم و پفکی شود.

خمیر را روی سطح کار صاف کنید و مطابق ویدئو، برش بزنید. گوجه ها را روی سطح برش خورده قرار دهید. به همین ترتیب، پنیر فتا، پنیر سوئیسی و ژامبون گوشت را لایه لایه، مطابق ویدئو روی سطح خمیر قرار دهید. خمیر را به آهستگی و با دقت، به صورت مثلثی، رول کنید. پونه کوهی را، روی آن بریزید و بعد، سطح خمیر را توسط برس، به تخم مرغ آغشته کنید. در آخر زیتون ها را روی سطح خمیر گذاشته و مواد را به مدت ۳۰ دقیقه، تحت حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت در فر قرار دهید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند