کدخبر: 74132 ارسال پرینت 12000

رکنا: وینستون بلک‌مور مشهورترین مرد چندهمسره کاناداست؛ همزمان ۲۴ همسر دارد و پدر ۱۴۵ کودک است. یک مدرسه فقط مسئولیت پرورش بچه‌های او را برعهده دارد و همه آنها در سال ۲۰۱۶ در کانادا زندگی می کنند.

تازه‌ترین عضو خانواده این مرد ۵۹ ساله، اوایل همین ماه متولد شد.

پدری کردن برای این همه فرزند، نیازمند همسران زیادی است که البته بلک‌مور آنها را در اختیار دارد. او یکی از پرقدرت‌ترین افراد جامعه مورمون‌ها در کاناداست. طبق آماری که در دادگاه چندهمسری او در سال ۲۰۱۴ اعلام شد، او ۲۴ همسر دارد. البته به مرور برخی از آنها او را رها کردند و به منطقه‌ای در بونتیفول در استان بریتیش‌کلمبیا رفتند اما اغلب آنها با او زندگی می‌کنند.
همسرانی زیر سن قانونی
چند همسری در کانادا و ایالات متحده غیر قانونی است اما این فقط تعداد فرزندان و همسران نیست که شگفت‌انگیز است؛ بلک‌مور در دادگاه یوتا در سال ۲۰۱۴ اعتراف کرد ۱۰ تن از ۲۴ همسرش زیر ۱۸ سال سن داشته‌اند.
بلک‌مور، همچنین اذعان کرد که چند تا از همسرانش، هنگامی که آنها در مراسمی مذهبی از جمله اجلاس چند همسری او در سال ۲۰۰۵ ازدواج کردند تنها ۱۵ و ۱۶ ساله بودند.
بلک‌مور همچنین گفت یکی از پسرانش در سن ۱۴ سالگی ازدواج کرده است. با وجود همه این واقعیت‌ها اما بلک‌مور هیچ‌گاه به بهره‌کشی جنسی متهم نشد.
امپراطوری آقای بلک‌مور
بلک‌مور‌ چندین پایگاه پرقدرت و قابل اعتماد را در اختیار داشت. او اسقف، رئیس مدرسه این جامعه‌، کارفرمایی بزرگ در بونتیفول و صاحبخانه‌ای بالفعل برای بسیاری از خانواده‌هایی بود که در املاک متعلق به Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saints زندگی می‌کردند.
او دو بار از سوی یک دادگاه چند همسری متهم شد. در سال ۲۰۰۹ جرم Crime او با کاهش روبرو شد زیرا قاضی Judge هم موافق بود که دادستان ویژه‌ای که برای این دادگاه انتخاب شده، فرد مناسبی نیست. اما بلک‌مور دوباره در سال ۲۰۱۴ به جرم چندهمسری، متهم شد.
او مجددا همان ادعا را در رابطه با دادستان ویژه کرد اما این بار، ادعایش رد شد. او به دادگاه تجدید نظر رفت و چهار ماه بعد دادگاه تجدید نظر بریتیش‌کلمبیا، بیان کرد که هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
فقط آقای بلک‌مور نیست که چند همسر دارد
سال ۲۰۱۴ سه نفر دیگر هم در بونتیفول به جرم چندهمسری، به زندان Prison محکوم شدند که دادگاه آنها پاییز امسال به دلیل اتهامات جدید برگزار خواهد شد.
جیمز اولر، یکی دیگر از اسقف ‌های سابق Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saints است. او به اتهام یک فقره تعدد زوجات در کانادا متهم شده است. اتهام دیگر اولر این است که یکی از دختران زیر سن قانونی خود را برای ازدواج با یک مرد همین کلیسا به ایالت متحده برده است.
برادر بلک‌مور، براندون و امیلی روت کراسفیلد، یکی از همسران براندون، نیز به اتهام بردن غیرقانونی یکی از دختران‌شان، متهم هستند.
کمک‌های دولتی به خانواده بلک‌مور
خانواده بلک مور از طریق Child Benefit کانادا ده‌ها هزار دلار درآمد دارد. هنگامی که دولت محافظه‌کار در سال گذشته، چک‌های Child Benefit را به خانواده‌ها ارسال کرد، با یک محاسبه سختگیرانه در رابطه با اینکه خانواده بلک‌مور واجد شرایط چه مقدار پول هستند، به رقم ۴۳۱۶۰ هزار دلار می‌رسیم. بلک مور در آن زمان ۱۳۳ فرزند داشت.
غیر از آن هم مبلغ ۶۳۷۶۰۷ دلار برای مدرسه مستقل تحت مدیریت بلک‌مور پرداخت شد. این مدرسه مورمون‌هیلز نام دارد و ۱۳۲ دانش آموز در آن درس می‌خوانند. اغلب آنها کودکان، نوه‌ها و اقوام بلک‌مور هستند.
بلک‌مور مدرسه مورمون‌هیلز را در سال ۲۰۰۳ تاسیس کرد؛ پس از آنکه جامعه FLDS او را تکفیر کرد. همین جدایی بود که جامعه تقریبا ۱۵۰۰ نفری بونتیفول را به دو دسته تقسیم کرد.
در سال ۲۰۱۲ مدرسه FLDS که در سال گذشته بیش از یک میلیون دلار از دولت کمک دریافت کرده بود، به طور ناگهانی بسته شد. این تعطیلی به دستور وارن جفز انجام شد. او یکی از روحانیان این جامعه است که البته به خاطر تجاوز Rape به دو فرزند عروس شده خود در سن ۱۲ و ۱۵ سالگی در تگزاس در حال گذراندن حبس ابد است.
کودکان در انتظار سرنوشت نامعلوم
از زمان بسته شدن مدرسه معلوم نیست که آیا کسی از آن ۲۵۷ دانش‌آموز، به مدارس دیگری انتقال داده شده است یا نه. همچنین معلوم نیست آنها در چه نوع مدرسه خانگی‌ای مشغول درس خواندن هستند.
با این‌حال تا کنون هیچ شواهدی که نشان دهد آنها پول‌شویی و کلاهبرداری Fraud کرده باشند وجود ندارد. هر چند ۱۱ نفر از اعضای این جامعه در ایالات متحده در سه ماه گذشته به خاطر بیش از ۱۲میلیون دلارکلاهبرداری دستگیر شده‌اند. در میان این متهمان، دو برادر جف یعنی لایل و شیث که این جامعه را در پرینگل واقع در داکوتای جنوبی رهبری می کنند، وجود دارند.
دیوانه‌کننده است؟ بله. اما عجیب‌تر از همه این است که مسئولان دولتی و قضایی چرا در برخورد با این پدیده تا این حد کند عمل می‌کنند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

محمود در 60 سالگی می خواهد زن شود / ازدواجم و بچه دار شدنم اشتباه بود!

تجاوز وحشیانه جوان تعمیرکار به زن بیوه و پسر 13 ساله اش در جنگل + عکس

مریم: همه چیز در اتاق خواب تمام شد، من قاتل شدم !

محاکمه به خاطر برقراری ارتباط شوم اجباری با دختر جوان + عکس

حمله وحشیانه و مرگبار به یک مرد هنگام خرید کادو + عکس

این 20 جسد سر نداشتند / شناسایی خانواده ها با آزمایش ژنتیکی

این خانم بازیگر در رختشویی کار می کند!

مرگ بازیکن سابق استقلال در تصادف رانندگی + عکس

جزئیات جدید از فاجعه خونین بازار تهران

دخالتی در فرار خاوری به کانادا نداشتم / ناگفته هایی از پرونده 3 هزار میلیاردی پس از 6 سال سکوت + فیلم گفتگو

خطرناکترین خواستگاری توسط پسر خلافکار از سولماز 17 ساله !

فیلمبرداری از تجاوز 2 دوست به دختر 14 ساله در بروجن

فوری / 2 راننده از خدا بی خبر صبح امروز در مشهد اعدام شدند / در ملاعام اجرا شد + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها