پاتک پلیس تهران به مخفیگاه 288 تبهکار شیطان صفت / قاتلان فراری به دام افتادند
حجم ویدیو: 48.06M | مدت زمان ویدیو: 00:06:33

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: سومین طرح کاشف پلیس آگاهی تهران با دستگیری 288 نفر از سارقان ، محکومان فراری و قاتلان فراری و متجاوزان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرنگار رکنا ، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در سومین مرحله از طرح کاشف که به صورت مشترک با همکاری  پلیس امنیت و آگاهی انجام شده است، گفت: در حوزه پلیس آگاهی در این مرحله ۲۸۸ محکوم فراری، قاتلان، سارقان به عنف، متجاوزان به عنف، زورگیران و سارقان خودرو و سارقان وسایل داخل خودرو شناسایی و دستگیر شده‌اند که ۱۸۷ نفر از این افراد دارای سابقه قبلی هستند.

وی ادامه داد: در این مرحله از طرح همچنین ۵۷ باند منهدم شده که ۱۱ باند در سرقت به عنف مانند زورگیری و گوشی قاپی بوده‌اند، ۱۰ باند منزل و اماکن و مغازه، ۹ باند جاعل و ۲ باند سرقت مسلحانه شناسایی و دستگیر شده‌اند.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: همچنین ۱۵ محکوم فراری در این مرحله از طرح دستگیر شدند و این افراد به بالغ بر ۳۵۰۰ فقره سرقت تا این لحظه اعتراف کرده‌اند.

سردار رحیمی با اشاره به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در این طرح گفت:در حوزه پلیس امنیت اقتصادی کشف ۴۴۸ هزار انواع و اقسام دارو، ۱۲ هزار لاستیک قاچاق، ۶۲۰۰ قلم انواع لوازم الکترونیکی، ۵۴۰۰ قلم لوازم یدکی، ۱۶۰ هزار سوب پارچه، ۱۲۱۴ دستگاه ماینر شناسایی و کشف شده و اموال مکشوفه بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان ارزش ریالی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این طرح ۷۰ شرکت صوری که با مدارک غیر اقدام به راه اندازی شرکت هایی کرده بودند شناسایی شدند و این افراد اقدام به اخذ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی کرده بودند که در مجموع ۹۰۰ میلیون دلار طی سالهای گذشته دریافت کرده اند و تا این لحظه ۲۰۰ نفر شناسایی و دستگیر شده اند و این پرونده کماکان در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: در حوزه زمین خواری باند ۲۰ نفره که ۶ نفر از اعضای اصلی باند زمین خواری هستند و ۲۰۰ سند دفترچه ای از این افراد کشف شده است اسناد این افراد تماما جعلی است و با جعل امهار سازمانهای مختلف در حوزه تهران و دماوند زمین ها را شناسایی و با جعل سند به فروش می رساندند.

سارق

آیا این خبر مفید بود؟