به گزارش رکنا، صدای شلیک تیر پیاده‌رو و خیابان شفا را به‌هم ریخت و هر‌کس به طریقی جانش را برداشت و از این مهلکه فرار کرد. مرد جوان غرق در خون گوشه‌ پیاده‌رو افتاده بود و از درد به خودش می‌پیچید. همه چیز در سکوت فرو رفته بود و به جز فریاد کمک... کمک مرد جوان صدای دیگری در آن لحظه شنیده نمی‌شد. بدنش رفته رفته سرد می‌شد و سوی چشمانش هم از بین رفته بود. گوش‌هایش هواگرفته بود و سوت ناشی از صدای مهیب شلیک مدام در سرش می‌پیچید.

دو مرد مسلح که تیرشان تقریبا به هدف خورده بود هم برای اینکه گیر پلیس نیفتند به سرعت از محل گریخته بودند. در همین میان صدای آژیر آمبولانس سکوت محل را شکست. به محض ترمز کشدار آمبولانس راننده و همکارش بلافاصله پیدا شدند و به سراغ مرد زخمی آمدند.

مرد جوان زخم عمیقی داشت و از محل جراحت خون زیادی می‌رفت. مأموران در حال اقدامات درمانی اولیه بودند که خودروی پلیس هم از راه رسید و وارد این صحنه شد.

یکی از مأموران هماهنگی‌های اولیه برای انتقال فرد زخمی را طی تماس تلفنی با مقام قضایی انجام داد و امدادگران نیز که تا آن لحظه مشغول باندپیچی جراحات فرد زخمی بودند، او را به آمبولانس انتقال دادند و راهی بیمارستان شدند.

در این میان اما تحقیقات پلیس کلانتری 19 مشهد در محل آغاز شد مردی جوان که شاهد این صحنه دلخراش بود به مأموران گفت که دیده است دو مرد مسلح به فرد زخمی نزدیک شده و دو تیر به طرف او شلیک کرده‌اند.

با توجه به اینکه مرد زخمی قدرت حرف زدن داشت در تحقیقات بعدی به پلیس گفت که مردان مسلح را می‌شناسد. شاکی پرونده که 35 سال دارد مدعی شد که متهمان نسبت فامیلی با او دارند و از قدیم مشکل خانوادگی بینشان بوده است.

تیم دایره تجسس و اطلاعات کلانتری 19 که سرنخی از دو متهم فراری به دست آورده بود طی هماهنگی قضایی به سراغ این افراد رفت و در دقایق بامدادی دیروز آن‌ها را دستگیر کرد.

به گفته فرمانده انتظامی مشهد متهمان با یک قبضه اسلحه ساچمه‌زنی شکاری شاکی پرونده را هدف شلیک دو تیر قرار داده‌اند که این فرد از ناحیه بازوی دست چپ و گردن مورد جراحت واقع شده است.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی بیان کرد: علت و انگیزه این درگیری هنوز مشخص نیست و همکاران ما در کلانتری 19 مشغول بررسی این پرونده هستند. دو متهم دستگیر شده نیز پس از اعتراف به جرم خود و تشکیل پرونده اولیه برای پیگیری‌های بعدی در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد با تأکید بر بالا بردن آستانه صبر در اختلافات خانوادگی، گفت: امروز کارشناسان ما در دایره مشاوره و مددکاری کلانتری‌های مشهد آمادگی دارند به افرادی که مشکلات خانوادگی دارند مشاوره دهند بنابراین از مردم درخواست می‌شود در صورت بروز مشکلات خانوادگی قبل از هر تصمیم اشتباهی و اقدامی مجرمانه به کارشناسان ما مراجعه و بر اساس راهنمایی آن‌ها در چهار چوب قانون عمل کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟