به گزارش رکنا ، سرهنگ حیدرعلی کیخای مقدم فرمانده انتظامی شهرستان چابهار گفت: با شکایت فردی مبنی بر اینکه مردی با همدستی همسر خود از طریق انتشار آگهی فروش خودرو در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از او کرده است موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد مالباخته با دیدن آگهی فروش یک خودروی پژوپارس در سایت دیوار اقدام به تماس با فروشنده کرده و قبل از به دست آوردن اطلاعات کافی مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال به حساب همسر فروشنده قلابی واریز کرده است.

سرهنگ کیخا ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان کرد که فروشنده در تماس تلفنی گفته بود اگر پول را فوری به حسابش واریز نکند خودرو را به فرد دیگری خواهد فروخت که پس از واریز وجه، زن و شوهر کلاهبردار تلفن‌های خود را از دسترس خارج کردند.

وی ابراز داشت: مأموران پلیس با توجه به اظهارات متهم و استفاده از شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی توانستند رد متهمان را در بندرعباس پیدا کرده و هویت آن‌ها را شناسایی کنند.

سرهنگ کیخا بیان کرد: مأموران پلیس پس از شناسایی متهمان آن‌ها را تحت مراقبت نامحسوس قرار داده و با توجه به اینکه محل خود را تغییر می‌دادند در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه سرانجام آن‌ها در شهرستان جیرفت استان کرمان دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهمان در ابتدا منکر هرگونه ارتکاب جرم شدند، اما در مواجهه با اسناد و ادله پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: اعتماد بی جا به دیگران بدون داشتن شناخت کافی نسبت به آن‌ها و ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق سایت‌های مجازی از جمله دلایل کلاهبرداری از افراد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟