به گزارش رکنا ، چند روز قبل مردی در تماس با کلانتری 106 نامجو از دستبرد سارقان به خانه اش خبر داد. مالباخته گفت که در جریان این سرقتچند وسیله صوتی شامل میکسر صدا و پاور میکسر و چند باند گران قیمت به سرقت رفته است. از همان زمان بود که افسران تجسس کلانتری تحقیقات خود را برای شناسایی عامل این سرقت آغاز کردند. در حالی که چند روز از این دستبرد می گذشت مالباخانه نزد ماموران رفت و گفت سارقان قصد دارند اموال مسروقه را در بازار بفروشند. او گفت: چون وسایل من خاص است بعد از سرقت به بازار رفتم و این ماجرا را با همکارانم در میان گذاشتم و از آنان خواستم اگر فردی وسایل من را برای فروش نزد آنها برد اطلاع دهند. آنطور که مالباخته می گفت مرد جوانی با یکی از مغازه داران برای فروش اموال مسروقه قرار گذاشته بود. در این شرایط بود که یکی از ماموران تجسس کلانتری خودش را به جای خریدار جا زد و با فردی که قصد داشت اموال مسروقه را بفروشد قرار گذاشت. متهم چند مرتبه قرار را کنسل کرد اما سرانجام غافل از اینکه طرف مقابل یک مامور پلیساست آدرس خانه اش را به او داد تا در آنجا اموال صوتی مسروقه را معامله کند. در این شرایط بود که مامور پلیس به تنهایی وارد مخفیگاه سارقان شد و همانطور که پیش بینی می کرد همان وسایل صوتی که چند روز قبل سرقت شده بود را در خانه متهم دید. علاوه بر متهم دو همدست دیگر وی نیز در آنجا بودند و زمانی که افسر تجسس اطمینان پیدا کرد که این 3 نفر اعضای باند سرقت هستند از همکارانش که بیرون از آنجا منتظر بودند کمک خواست و به این ترتیب 3 سارق دستگیر شدند. در جریان بازرسی از مخفیگاه سارقان مقدار زیاد اموال مسروقه شامل وسایل صوتی، پخش خودرو و یک موتور آپاچی کشف شد.
وقتی متهمان در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند به دست کم 95 فقره سرقت از پارکینگ و انباری خانه ها در محدوده خیابان مدنی، پل چوبی و نارمک اعتراف کردند. اعترافات سارقان حاکی از آن بود که آنان با تخریب قفل وارد پارکینگ ها و انباری ها شده و اموال داخل آنجا را سرقت می کردند. دستگیرشدگان همچنین گفتند که تاکنون 5 دستگاه موتورسیکلت نیز سرقت کرده اند.
سرهنگ اردشیر نادری، سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت در این باره گفت: سرکرده باند که جوانی 37 ساله است از جمله افراد سابقه داری است که به تازگی از زندان آزاد شده اما به دلیل اعتیاد به شیشه و پس از آزادی به همراه دو دوست سابقه دار دیگرش، بار دیگر باند سرقت های سریالی تشکیل داده است. به گفته این مقام انتظامی تحقیقات از متهمان همچنان ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟