بخش دوم

به گزارش گروه ترجمه رکنا، هر چند بدنسازان باید از توده های عضلانی بزرگی برخوردار باشند جمله کارشناسان اما بر این باورند که در رشته پرورش اندام فاکتور حجم و کات بسیار ضروری تر از فاکتور قدرت به حساب می آیند. البته از سوی دیگر نباید فراموش کرد که توده عضلانی خود بالطبع افزایش قدرت را نیز در پی خواهد داشت.

اگرچه این کار چندان هم ضروری نیست اما اغلب بدنسازان علاقه فراوانی به انجام تمرینات سنگین دارند. به همین دلیل نیز طی ادوار تاریخی مختلف شاهد ظهور بدنسازان بسیار قدرتمندی بوده ایم که استیج های اقصی نقاط دنیا را به تسخیر خود در آورده اند. به همین بهانه، لیستی 12 نفره از قدرتمندترین بدنسازهای تمام تاریخ را در ذیل برای شما گردآوری کرده ایم. بخش اول این فهرست چندی پیش خدمت شما ارائه شد و اکنون قسمت دوم آن را تقدیم شما عزیزان می کنیم.

9.استن افردینگ

استن یکی دیگر از ورزشکاران ای است که بین پاورلیفتینگ و بدنسازی دست و پا می زند! تنها تفاوت او اما موفقیت فوق العاده است در هر 2 رشته است.

به هر حال استن دوران خرید خود را وان یک بدنساز استارت زد؛ سال ها پیش از آن که وارد پرورش اندام شود.

بدنسلاز قوی

پیش از رسیدن به چهل سالگی استن کارت حرفه‌ای ifbb خود را دریافت کرده و در چند مسابقه نیز به قهرمانی رسیده بود. از سوی دیگر او رکوردهای شخصی متعددی را در پاورلیفتینگ به نام خود ثبت کرده بود؛ از جمله پرس سینه ۳۰۰ کیلوگرمی، اسکوات ۴۲۰ کیلوگرمی و همچنین ددلیفت ۴۱۵ کیلوگرمی.

حتی در دهه پنجم زندگی نیز در میان بدنسازها، او کماکان به عنوان یک ورزشکار نیرومند شناخته می شود.

۸.فرانکو کلمبو

فرانکو کلمبوی کبیر، یکی از تاثیرگذارترین بدنسازان تمام تاریخ به شمار می رود.

علاوه بر این، برخلاف جثه نه چندان درشت، او عنوان قویترین بدنساز عصر خود را نیز یدک می‌کشید‌.

بدنساز قوی

به عبارت دیگر او حد و مرزهای قدرت میان تمام هم نسلان خود را جابجا کرده بود.

توجه به شرایط خاص دوران فعالیت ورزشی کلمبو، محاسبه دقیق رکوردهای او کمی دشوار است اما به هر ترتیب حاصله از آن زمان گواه از انجام ۳۶۰ کیلو گرم ددلیفت، ۳۲۰ کیلوگرم اسکات و ۲۶۰ کیلوگرم پرس سینه توسط فرانکو کلمبو دارند.

۷. کیسی ویاتور

کیسی بیشتر موفقیت خود در بدنسازی را هنگامی که نوجوان بود به دست آورد. در سال ۱۹۷۱ و در سن تنها ۱۹ سالگی، او موفق به کسب عنوان آقای آمریکا شد. به طور کلی، او به عنوان موفق ترین بدنساز نوجوان تمام تاریخ به شمار می رود.

بدنساز قوی

کیسی همچنین رکوردهای شاخصی نیز در بلند کردن وزنه ها دارد‌. برخی از رکوردهای عجیب و غریب او به این ترتیب هستند: ۲۵۰ کیلوگرم اسکوات با ۱۴ تکرار و ۱۰۰ کیلوگرم سرشانه از پشت با ۲۰ تکرار!

ادامه دارد...

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟