درد و دل های یک مربی : دست به هرکاری زدن تا قهرمانی را از ما بگیرند

هادی رضایی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص قهرمانی تیم ملی والیبال نشسته در قهرمانی جهان گفت: تمرین مداوم بچه‌ها و تلاششان و از همه مهم‌تر اینکه انگیزه منجر به این قهرمانی شد. به نظرم اگر چند پوئن دیگر هم داوران از ما می‌گرفتند باز بازیکنان ما انگیزه داشتند تا به جام قهرمانی برسند. باید اینطور بگویم بازیکنان ما یک سر گردن بالاتر از تمام تیم‌ها بودند به طوری که از لحاظ تاکتیکی و سایر موارد حتی خود بازیکنان بوسنی و تیم داوری هم به این مساله اذعان داشتند. دست به هر کاری زدند تا مانع از قهرمانی ما شوند اما زورشان به ما نچربید. 

او ادامه داد: بالاخره شرایط میزبانی ایجاب می‌کرد تا هر چه دارند بگذارند و از میزبان حمایت کنند. مانند ست دوم که چهار امتیاز از حریف پیش بودیم اما داوران دست به کارهای غیر متعارف زدند تا مانع از این شوند تا گیم دوم را ببریم اما خداراشکر به یاری خدا و همت خود بازیکنان توانستیم این ست را هم از آن خودمان کنیم. 

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته درباره آینکه آیا از عملکرد بازیکنان در طول مسابقات راضی بود یا خیر، توضیح داد: از همه بازیکنان انتظار داشتیم که بهترین بازی خود را ارائه دهند و خوشبختانه توانستند استثنایی و بدون نقص ظاهر شوند. به هر حال وقتی تیم‌ها را می‌بریم و از همه مهم‌تر بر کشور میزبان، تماشاگران و داوری چیره می‌شوید نشان از این دارد که بازیکنان عال ظاهر شده‌اند. هر چه نباشد من از جنس خود این ورزشکاران هستم و ورزشکاران هم خیلی خوب ما را درک می‌کنند. 

رضایی درباره اینکه برنامه آینده آن‌ها به چه صورت است، اظهار کرد: پس از بازگشت به کشور چند روزی استراحت خواهیم کرد زیرا کمتر از 21 ماه تا شروع پارالمپیک فرصت داریم و باید هر چه زودتر استارت کار را بزنیم تا بتوانیم با نمایش عالی مدال طلا پارالمپیک را بگیریم.

رضایی درباره اینکه سطح مسابقات چطور بود، پاسخ داد: سطح مسابقات نسبت به سال گذشته بهتر بود به طور مثال کشورهایی مانند برزیل، حتی آمریکا و آلمان در این مدت رشد بالایی داشته‌اند و این نشان می‌دهد هم سرمایه‌گذاری و هم کار بیشتری می‌خواهد زیرا اگر سرمایه‌گذاری نکنیم کار سخت‌تر از قبل می‌شود. خداراشکر میزبانی هم خوب بود جز در بازی فینال با بوسنی که داوران خیلی ما را اذیت کردند. در هر مرحله برای کسب پیروزی رقابت سختی را با تیم‌ها داشتیم اما از همان ابتدا طبق برنامه حرکت کردیم و گام به گام پیش رفتیم تا به قهرمانی برسیم.

او با اشاره به اینکه کاپ قهرمانی را به موزه امام رضا تقدیم خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه هشتمین کاپ قهرمانی خودمان را گرفته‌ایم می‌خواهیم کاپ قهرمانی خودمان و همچنین یک مدال را به حرم امام رضا (ع) تقدیم کنیم تا مردم از دیدن آن لذت ببرند.

انتهای پیام/

کدخبر: 842332
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟