یوسفی: وزارت نیرو سیل خوزستان در سال 98 را عمدا ایجاد کرد

خوزستان این روزها با بحران آب دست و پنجه نرم می کند. خشکسالی موجب شده است که در سال جاری بحران آب خوزستان به اوج برسد. اما عامل اصلی بحران آب خوزستان سوء مدیریت منابع آبی در این استان در سال های گذشته و البته انتقال آب خوزستان به استان های مرکزی ایران است. خوزستان در حالی امسال دچار کم آبی شده است که باران های سیل آسا در دو سال آبی گذشته منجر به وقوع سیل های مهیبی در استان خوزستان شد.

به گزارش رکنا، مجتبی یوسفی، نماینده اهواز در مجلس گفت: خوزستان به اندازه تمدن بشریت جلگه بوده؛ جلگه بین‌النهرین و هور، که از ایران تا عراق و بخشی از سوریه ادامه داشته است. این سوء مدیریت در حوزه منابع آب است و مردم این را می بینند.

وی افزود: در سال ۹۸ شاهد سیل خود ساخته وزارت نیرو با عدم مدیریت منابع و رهاسازی منابع آب بودیم چرا که می خواستند بگویند خوزستان منابع آب مازاد دارد و آن را انتقال بدهند.

گفتنی است؛ این نخستین بار است که از تریبون مجلس برخلاف گفتمان رسمی "آب" کشور که سدسازی را مقدس دانسته و از انتقال آب از سرچشمه رودخانه های غرب به کویر مرکزی ایران دفاع می کند، طرح موضوع می شود و اتهام ایجاد عمدی سیل مساله ساده ای نیست که بشود راحت از کنار آن گذشت.

آیا این خبر مفید بود؟