شهرداری تهران خود را برای پاییز آماده کند

یک عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران ضمن تاکید بر لزوم تعمیر هرچه سریع تر جوی های آب در تهران بر مرمت انهار و معابر سطح شهر تهران در آستانه فصل پاییز تاکید کرد.

به گزارش رکنا، سوده نجفی، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در جریان ششمین جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک روز پزشک به همه مدافعین سلامت، طی تذکری اظهار داشت:  با عنایت به بازدیدهای میدانی و با توجه به نزدیکی فصل پاییز و شروع باران ضرورتی است شهرداری تهران آمادگی و اقدامات لازم برای پیش گیری و کنترل هرگونه بحران و عارضه را در خصوص سیلاب، آبگرفتگی و آب ماندگی که می تواند اثرات منفی و مخرب دیگری در سطوح مختلف شهر داشته باشد را ایجاد کند.

او تاکید کرد: معاونت خدمات شهری با تدبیر و عملیات اجرایی نظارت شده  در تمامی مناطق و نواحی و واحدهای مرتبط برای لایروبی، پاک سازی و کف کشی انهار و نظافت و تخلیه رسوبات و زباله گیرهای موجود اقدام کند.

عضو هیات رییسه شورا ضمن تاکید بر لزوم تعمیر و مرمت انهار و جداول در سطح معابر ادامه داد: ضروری است بررسی و اصلاح شیب معابر به منظور هدایت روان آب ها از سطح معابر به داخل نهر، بررسی و اقدام کارشناسی جهت حفر چاه های جذبی در نقاط حساس و ضروری و نظافت و نگهداشت مستمر و مطلوب فضای سبز و درختان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: به شهرداری تهران متذکر می شوم با همکاری و مدیریت معاونت خدمات شهری اقدام اجرایی در تمامی مناطق و نواحی و واحدهای مرتبط برای لایروبی، پاک سازی و کف کشی انهار و نظافت و تخلیه رسوبات و زباله گیرهای موجود انجام شود.

نجفی ادامه داد: لازم است تعمیر و مرمت انهار و جداول در سطح معابر، بررسی و اصلاح شیب معابر به منظور هدایت روان آب ها از سطح معابر به داخل نهر، بررسی و اقدام کارشناسی جهت حفر چاه های جذبی در نقاط حساس و ضروری و نظافت و نگهداشت مستمر و مطلوب فضای سبز و درختان باید در دستور کار قرار گیرد. شهرداری تهران در مورد این موارد باید اقدام لازم را انجام و نتیجه را به شورای شهر تهران اعلام کند.

آیا این خبر مفید بود؟