حمله الیکا عبدالرزاقی به مدعیان فساد اخلاقی در سینمای ایران + عکس

 الیکا عبدالرزاقی بازیگر مشهور کشورمان است. الیکا عبدالرزاقی در بسیاری از آثار مهران مدیری حضور داشته است. قهوه تلخ ، شوخی کردم و ویلای من از جمله آثاری است که بازی الیکا عبدالرزاقی را در آنها دیده ایم. الیکا عبدالرزاقی همسر امین زندگانی است. الیکا عبدالرزاقی درباره بازیگری می گوید: این شغل پاک است!

الیکا عبدالرزاقی

​بیوگرافی الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی متولد 18 مرداد 1358 در شهر رامسر، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. الیکا عبدالرزاقی دانش‌آموخته آموزشگاه هنری سمندریان و دارای مدرک کارشناسی ادبیات نمایشی است. الیکا عبدالرزاقی دو برادر دارد و مادرش سوسن فلکی مقدم می باشد ، وی پدرش را در 11 سالگی در زلزله رودبار از دست داده است.

معلولیت الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی دچار معلولیتی در پای راستش است که در 11 سالگی دچار یک بیماری به نام گیلن باره می شود و بدنش از کمر به پایین فلج شد و پای راستش برنگشت ولی پای چپ برگشت.

الیکا عبدالرزاقی دوره بازیگری را در کلاسهای استاد حمید سمندریان گذرانده و فعالیت در تلویزیون را از سال 77 و بازی در سریال گمشده مسعود نوابی آغاز کرد. الیکا عبدالرزاقی همزمان با ورود به تلویزیون در اولین کار تئاترش با نام دایره گچی قفقازی به کارگردانی حمید سمندریان فعالیت می کرد.

الیکا

الیکا عبدالرزاقی در سال 1377 بعد از قبولی در تست بازیگر سریال گم شده وارد قاب تلویزیون شد تا اینکه یکسال بعد در فیلم مومیایی سه کنار پرویز پرستویی بازی کرد.

سال 1385 وقتی 27 ساله بود به دعوت مهران مدیری در سریال باغ مظفر بازی کرد تا اینکه با سریال مرد هزاز چهره و در نهایت با قهوه تلخ به اوج شهرت رسید.

الیکا عبدالرزاقی از سال 1385 اغلب در کارهای مدیری حضور داشت.

الیکا عبدالرزاقی پر از انرژی است. از آن آدم هایی که وقتی یک لحظه کنارش قرار می گیری حس می کنی روحیه ات به کل تغییر کرده است و حجم بالای کار و این همه توجه و دیده شدن نه تنها روی خلق و خوی او تاثیر نگذاشته بلکه او را نسبت به کارش مسئول تر کرده است.

وضعیت تاهل الیکا عبدالرزاقی:

الیکا و همسرش

الیکا عبدالرزاقی و امین زندگانی در سال ۱۳۹۲ با یکدیگر ازدواج کردند. داستان آشنایی  الیکا عبدالرزاقی و همسرش به یک تله فیلم، بر می گردد، در آن فیلم آنها نقش زن و شوهر را بازی می کردند. بعد از بازی در آن فیلم، ارتباط خانوادگی بین آنها به وجود آمد و این مراودات خانوادگی بیشتر شد، تا این که بعد از گذشت مدتی، متوجه شدند.

آثار هنری الیکا عبدالرزاقی:

سریال

 ۱۳۹۷ سرباز ۱۳۹۷ آرماندو۱۳۹۶ هیئت مدیره۱۳۹۶ روزهای بهتر۱۳۹۵ دورهمی۱۳۹۴ حالت خاص۱۳۹۴ گاهی به پشت سرنگاه کن۱۳۹۳ در حاشیه۱۳۹۲ شوخی کردم۱۳۹۱ ویلای من۱۳۹۰ ساخت ایران۱۳۸۹ بمب خنده۱۳۸۹ قهوه تلخ۱۳۸۹ قسم۱۳۸۷ خرده ستمگران۱۳۸۶ مرد هزارچهره ۱۳۸۶ گنج مظفر ۱۳۸۵ باغ مظفر ۱۳۸۴ باران بهاری ۱۳۸۳ مزرعه کوچک۱۳۸۲ این سه نفر۱۳۸۲ وارث۱۳۸۲ تلخ و شیرین۱۳۸۱ جستجو در شهر ۱۳۸۱ خانه مهر۱۳۸۰ آواز مه ۱۳۷۹ دختران۱۳۷۷ گم‌شده فیلم کوتاهدندان آبی (هومن سیدی)یک منهای بی‌نهایت (رسول قاسمی)صفر (رضا سنجابی)دعوت (مهدیکرم‌پور)

الیکا عبدالرزاقی بازیگر

سینما :

زنان ونوسی مردان مریخی (کاظم راست‌گفتار، ۱۳۹۱)

فرزند صبح (بهروز افخمی، ۱۳۸۷)

نسل جادویی (ایرج کریمی، ۱۳۸۵)

جایی برای زندگی (محمدرضا بزرگ‌نیا، ۱۳۸۲)

مومیایی ۳

تئاتر

دن کامیلو (کوروش نریمانی، ۱۳۹۳)

پرواز به تاریکی (افشین هاشمی، ۱۳۹۲)

۳۳٪ نیل سایمون (افسانه ماهیان، ۱۳۹۱)

بازرس هاند واقعی (بورژین عبدالرزاقی، ۱۳۹۱)

ملاقات با بانوی سالخورده (حمید سمندریان، سال ۱۳۸۷)

گفتگوهای پس از یک خاکسپاری (بورژین عبدالرزاقی، ۱۳۸۷)

امروز دوستت ندارم (علی هاشمی، جشنواره بانوان ۱۳۸۶)

از خواب تا مهتاب (علی هاشمی، جشنواره بانوان ۱۳۸۵)

الوتریا (وحید رهبانی، محمد رضا جوزی، ۱۳۸۳)

مرد اتفاقی (وحید رهبانی، ۱۳۸۳)

اتوبوسی به نام هوس (افسانه ماهیان، ۱۳۸۰)

بهجت (حسین عاطفی، ۱۳۸۰)

نقش زن (علی هاشمی، ۱۳۷۹)

دایره گچی قفقازی (حمید سمندریان، ۱۳۷۷)

جوایز الیکا عبدالرزاقی :

سال ۱۳۹۱ دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر زن کمدی از دوازدهمین جشن سینمایی-تلویزیونی دنیای تصویر برای بازی در سریال قهوه تلخ

این مطلب از گروه وب گردی است و فقط جنبه سرگرمی دارد.

کدخبر: 716515 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟