ظریف کاندیدای ریاست جمهوری می شود؟

وزیر امور خارجه در پستی اینستاگرامی به اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر احتمال نامزد شدنش برای انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد و تهدید کرد که این اظهارات می‌تواند منجر به کاندیدا شدنش شود.

به گزارش رکنا ، ظریف نوشت: «دیروز جلسه‌ای طولانی، صریح و صمیمی-همراه با توهین و تهدید و اتهام از سوی یکی دو نفر-با نمایندگان محترم کمیسیون امنیت ملی داشتم. از یکی از نمایندگان نقل شده است که «برآوردم از جلسه امروز کمیسیون این است که ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می‌شود».

این اظهار نظر ناگزیرم کرد که اصل ماجرا را عرض کنم: در جلسه چند نفر اظهار نگرانی کردند که گفت‌وگوهای وین برای رفع تحریم‌ها با اهداف انتخاباتی دنبال می‌شود و بنده برای جلب آرای مردم به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه هستم.

هشت سال است علیه دستگاه دیپلماسی با هزینه‌های سنگین تبلیغ شده است. یادآوری کردم که علت تصمیم بنده برای نامزد نشدن نگرانی از سبد رأی نیست که برای بهبود آن از سیاست خارجی و یا انسجام ملی هزینه کنم.

نگرانی ظریف از رأی آوردن است نه رأی نیاوردن

بر عزم خود برای نامزد نشدن استوارم؛ ولی تداوم فشارها، آزارها، افتراها و تهدیدها در اقبال عمومی و در این عزم تأثیر معکوس دارد».

ظریف در پایان «تقاضا» کرده «اجازه دهید» که «عباس عراقچی » و «دیگر همکاران» بتوانند تمام تمرکز خود را بر رفع تحریم‌ها متمرکز کنند و نگران سنگ‌اندازی‌ها، اتهامات و فضاسازی‌های مسموم انتخاباتی نباشند».آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟