حمله مرد شاخدار به کنگره آمریکا / او دشمن کیوانان است +عکس

به گزارش رکنا و به نقل از رسانه‌های آمریکا، آنجلی 32 ساله از شهر فینیکس خود را به واشنگتن دی‌سی رسانده بود تا در تظاهرات حامیان ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات آمریکا شرکت کند.

بسیاری از افرادی که چهارشنبه شب تصاویر و فیلم‌های حمله به کنگره را با تعجب دنبال می‌کردند، با چهره این طرفدار دوآتشه ترامپ آشنا هستند.

مرد شاخدار آمریکایی در کنگره آمریکا

او با گذاشتن یک کلاه خز شاخدار روی سرش و نپوشیدن پیراهن و در حالی که صورت خود را به رنگ پرچم آمریکا رنگ کرده و یک پرچم ایالات متحده آمریکا را در دست دارد، در بسیاری از تصاویر داخل ساختمان کنگره در روز اشغال و حمله هواداران ترامپ دیده می‌شود.

رسانه‌های آمریکایی از حضور این مرد در بسیاری از تجمعات "کیوانان" و تجمعات گروه‌های راست افراطی در شهر فینیکس خبر داده‌اند.

" کیوانان در کنه خود یک تئوری توطئه فراگیر و بی‌اساس است که می‌گوید با نخبگانی که کودکان را آزار می‌دهند و در دولت، بازار و رسانه‌ها رخنه کرده‌اند، می‌جنگد.اما پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) هشدار داده است که تئوری توطئه «کیوانان» به طور بالقوه «تهدیدی تروریستی» در داخل ایالات متحده محسوب می شود. "

او در شبکه‌های اجتماعی فعال است و غالبا ویدئوهایی حاوی تئوری توطئه درباره وقایع سیاسی و اجتماعی آمریکا منتشر می‌کند.

او حتی پیشتر تصاویری از رابطه نزدیک خود با برخی نزدیکان ترامپ از جمله "رودی جولیانی" وکیل شخصی ترامپ را هم در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است.

او در جریان اعتراضات ماه نوامبر گذشته به نتیجه انتخابات در ایالت آریزونا در شهر فینیکس حضور فعالی داشته و ویدئویی از سخنرانی او در یکی از این تجمعات منتشر شده است.

او خود را دشمن کیوانان می‌خواند. او سابقه خوانندگی هم دارد.

کیوانان که جنبشی راست افراطی - پوپولیستی و ترویج دهنده "تئوری توطئه" است در 3 سال گذشته به ویژه از زمان به قدرت رسیدن ترامپ در ایالات متحده آمریکا و کانادا و اروپا رشد داشته است. بسیاری از علاقه مندان به این جنبش از میان سفیدپوستان کم‌سواد تشکیل شده است؛ درست همان پایگاه اجتماعی که از حامیان اصلی ترامپ به شمار می‌روند و به او رای داده‌اند.

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند "جیک آنجلی" به تنهایی به واشنگتن دی‌سی سفر کرده بود تا در اعتراضات شرکت کند.

او پس از حمله به کنگره در لیست افراد تحت نظر پلیس واشنگتن دی‌سی قرار گرفته است. لیستی که به معنای فرد تحت تعقیب نیست بلکه از این پس نام و عکس او در اختیار پلیس منطقه کلمبیا (پایتخت آمریکا هنوز یک ایالت نشده است) قرار می‌گیرد تا در صورت سفرهای بعدی آنجلی- با توجه به سابقه شرارت‌های او در حمله به کنگره- مراقب او باشند.

هیچ سابقه‌ای مبنی بر بازداشت و یا تحت تعقیب بودن آنجلی در ایالت آریزونا وجود ندارد.

سابقه تحصیلات او در حد دبیرستانی است.

او در مصاحبه‌ای تلفنی هنگام بازگشت به فینیکس از واشنگتن دی‌سی گفت وقت صحبت کردن ندارد و منتظر خودرو است تا به شهرش بازگردد. او گفت نگران این نیست که در لیست افراد تحت نظر پلیس پایتخت آمریکا قرار گرفته است.

یک عضو مونث خانواده آنجلی در مصاحبه‌ای با خبرنگار رسانه " NEWS12 " آمریکا گفت از دیدن تصاویر حضور جیک در آشوب‌های داخل ساختمان کنگره آمریکا متعجب نشده است. چون او سابقه حضور در تجمعات گروه‌های راست و طرفدار ترامپ را دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟