بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانرو /ضرورت حمایت از اپ های داخلی + عکس

به گزارش گروه سیاسی رکنا، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در دفتر اپلیکیشن دانرو از گروه شرکت های برتر بازدید کرد. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه محمدرضا محسنی، منوچهر صدری خانلو و سید هادی فرحزادی اعضای هیأت مدیره گروه شرکت های برتر، از بخش های مختلف دفتر دانرو بازدید کرد و در ادامه با شرکت های عضو گروه شرکت های برتر شامل خبرگزاری رکنا، برترین ها، طرفداری، همگردی، جعبه، نی نی بان، چیدانه، تکراتو، کلیک یاب، سنجاق، دنده 6، جعبه ابزار، سرآشپز پاپیون و ... آشنا شد.

IMG_2073
ستاری در حاشیه این دیدار گفت: تامین محتوا در فضای مجازی، فرهنگسازی در این حوزه و توسعه استارتاپ هایی که دراین حوزه کار می کنند از بحث های جدی ما محسوب می شود. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: خوشحالم که می بینم استارتاپ های فعالی داریم مانند همین شرکتی که امروز از آن بازدید کردیم، مجموعه ای قبلا تحت عنوان پیک برتر و الان تحت عنوان گروه شرکت های برتر هستند که کامل سیستم را در جهت تامین محتوا در فضای مجازی تغییر دادند و مجموعه بسیار زیادی از اپ های مختلف با همکاری 100 ها نفر از نیروهای انسانی خلاق و تحصیلکرده که به کار گرفته شدند تا با توجه به مراجعه مردم به فضای مجازی بتوانند برای این مخاطبان محتوا تامین کنند.

IMG_2076
وی بیان کرد: ما اپلیکیشن های فوق العاده ای هم داریم و باید به این برسیم که اگر امروز اپ های داخلی را محدود کنیم باید فردا صبح در تهران با اپ های خارجی جنگ کنیم. این ها سربازان ما در یک مبارزه محسوب می شوند و باید حمایت شوند. وی افزود: عمده حمایت های آن ها نیز مالی نیست بلکه محیط کسب و کاری است که ما باید برای آن ها تامین کنیم تا بتوانند به آن اهدافی که می خواهند برسند.

IMG_2067
ستاری در ادامه خاطرنشان کرد: می بینید که در محیط بسیار کم و در وسط شهر، حتی در خانه های مسکونی این بچه های خلاق در حال انجام کار در این راستا هستند. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: ما بحث مشاغل خانگی را در حوزه تامین محتوا داریم که هر کدام از آن ها می تواند استارتاپ های شخصی باشند و بتوانند اشتغال فوق العاده ای را ایجاد کنند.

IMG_2063
ستاری در ادامه با اشاره به ضوابط دانش بینان شدن شرکت ها گفت: ما باید بدانیم که اپ های خدماتی که در حال توسعه است در اصل توسعه بازاری است برای بازار Store تکنولوژی، استارتاپ های خدماتی می توانند بازارسازی برای استارتاپ های تکنولوژی داشته باشند.

IMG_2056
محمدرضا محسنی ضمن ابراز خوشحالی از دیدار معاون رئیس جمهور از دانرو اعلام داشت، آنچه امروز استارت آپ ها، بیش از هر زمانی برای رشد بدان نیاز دارند، بهبود فضای کسب و کار و حمایت های غیر مادی است. مساله ارز، به یک بحران جهت رتق و فتق امور جاری و مهم استارت آپ ها تبدیل شده است. وی ابراز امیدواری کرد با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بتوان از توان نخبگان کشور برای فعالیت در شرکت های دانش بنیان بهره گرفت.
IMG_2058
 

 

آیا این خبر مفید بود؟