این عوارض واکسن های کرونا نگران کننده نیست

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه همه واکسن‌ها ممکن است عوارضی در افراد ایجاد کنند گفت: تب، ضعف و بی‌ حالی عوارض طبیعی واکسن ها هستند.

به گزارش رکنا ، دکتر فرهاد ابول نژادیان اظهار داشت: تاکنون موارد مشکوکی از عوارض واکسن کرونا وجود داشته و کمیته علمی وزارت بهداشت در حال بررسی این موارد است.

وی افزود: هنوز نمی دانیم که این موارد، ناشی از عوارض واکسن بوده یا بر حسب اتفاقی در فرد مورد نظر رخ داده است.

عوارض خفیف واکسن کرونا در مقابل مرگ و میرها

وی با بیان اینکه عوارض واکسن کرونا در مقابل مرگ و میرها بسیار خفیف است افزود: به عنوان مثال شاهد بروز بیماری گیلن باره، ۱۰ روز پس از تزریق واکسن در یک فرد بودیم که هنوز مشخص نیست بروز این بیماری به دلیل تزریق واکسن بوده یا بر حسب اتفاق در این بازه زمانی رخ داده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: نمی‌توان بروز هر گونه بیماری را به واکسیناسیون کرونا ارتباط داد و این کار نیاز به بررسی‌ های بیشتری دارد.

آمار کرونا در بین پرسنل بهداشت خوزستان

وی عنوان کرد: از ۳۷ هزار پرسنل بهداشت و درمان خوزستان که علیه کرونا واکسینه شدند تنها ۲۳ نفر آنها به این ویروس مبتلا شدند که ۱۰ نفر آنها اصلا واکسن نزده بودند. همچنین ۱۳ نفر دیگر علائم خفیفی داشتند که این موصوع نشان می دهد که طرح واکسیناسیون به خوبی عمل کرده است.

ابول نژادیان گفت: ۹۲ درصد کادر بهداشت و درمان خوزستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند و هشت درصد باقی مانده اغلب به دلیل بارداری و شیردهی امکان واکسیناسیون آنها وجود نداشت.

واکسن ایرانی کرونا در راه است

وی افزود: همانگونه که اعلام شد در این ماه واکسن ایرانی کرونا آماده می شود همچنین در روزهای آینده محموله قابل توجهی واکسن توسط هلال احمر وارد کشور می شود که به محض دریافت واکسن، آمادگی آن را داریم که با سرعت کار واکسیناسیون را دنبال کنیم.

در حال حاضر بیش از ۱۶۲ هزار نفر در خوزستان تحت پوشش واکسیناسیون کرونا قرار گرفتند.

بر اساس آخرین رنگبندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ۱۵ شهرستان خوزستان در حالت نارنجی و ۱۲ شهرستان زرد هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟