اگر جرات دارید تخم مرغ نخورید !

به گزارش رکنا، مصرف تخم مرغ می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. کلسترول LDL به عنوان کلسترول "بد" شناخته شد زیرا ذرات LDL مولکول‌های چربی خود را به دیواره شریان‌ها منتقل می‌کنند و باعث تصلب شرایین می‌شوند. در مقابل، ذرات HDL می‌توانند مولکول‌های چربی را از دیواره‌های شریان جدا کنند.

فقط یک تخم مرغ نیمرو بزرگ تقریباً ۱۸٪ از ویتامین B۲ مورد نیاز بدن شما را تأمین می‌کند که به آن ریبوفلاوین نیز گفته می‌شود. این فقط یکی از ۸ ویتامین B است که به بدن کمک می‌کند مواد غذایی را به سوخت تبدیل کند، که به نوبه خود برای تولید انرژی استفاده می‌شود، و آن را به عنوان غذایی عالی برای انرژی روزانه تبدیل می‌کند.

ویتامین‌های پیچیده B برای پوست سالم، مو، چشم و کبد نیز ضروری هستند.

علاوه بر ویتامین B۲، تخم مرغ سرشار از B۵ و B۱۲ است که به اطمینان از عملکرد صحیح سیستم عصبی و همچنین تقویت قدرت عضلات کمک می‌کنند. دو آنتی‌کسیدان موجود در تخم‌ها - لوتئین و زاکزانتین - دارای اثرات محافظتی مهمی روی چشم هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها خطر ابتلاء به دژنراسیون ماکولا و آب مروارید را کاهش می‌دهند که از مهم‌ترین دلایل اختلال در بینایی و نابینایی در سالمندان است. تخم مرغ یکی از معدود منابع طبیعی ویتامین D است که برای سلامتی و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها بسیار مهم است. این کار در درجه اول با کمک به جذب کلسیم انجام می‌شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟