رایج ترین پرسش های تازه مادران

به گزارش رکنا ، شما هم اگر جزو مادرانی هستید که به تازگی صاحب فرزند شده اید می توانید از این مطلب استفاده کنید.

آیا احتیاج است در فصول گرم سال به غیر از شیری که به کودک داده می‌شود آب بخورد؟

هنگامی که کودک شما شیرخوار است، هیچ احتیاجی به نوشیدن آب اضافه نیست حتی در فصول گرم سال. البته توجه داشته باشید منظور نوزادانی هستند که از شیر مادر تغذیه می‌کنند. شیر مادر تمام احتیاجات بدن کودک را به مایعات تأمین می‌کند، اما در آب و هوای گرم بهتر است کودک کمی بیشتر شیر بخورد.

اگر کودک از شیرهای کمکی استفاده می‌کند، احتیاج است که از آب نیز استفاده کند.

در فصول گرم سال بهتر است از لباس‌های پنبه‌ای نازک استفاده کنید حتماً از کلاه برای او استفاده کنید و همچنین از کرم ضد آفتاب بخصوص زمانی که از خانه خارج می‌شوید استفاده کنید.

فرزند پسر من بعد از خوردن شیر هر دفعه مقداری از شیر را برمی‌گرداند آیا این مسئله عادی است یا خیر؟

این حالت استفراغ یا برگشت غیرعادی محتویات شکمی که در بعضی از کودکان بیش از بقیه دیده می‌شود به این دلیل است که مقدار شیر خورده شده بیش از حد بوده است و باعث می‌شود که نوزاد آن را برگرداند و همین مسئله موجب نگرانی والدین می‌شود.

نوزاد را بعد از شیر خوردن به حالت عمود نگه دارید

اگر نوزاد شما از نظر ظاهری مشکلی نداشته و کاهش وزن ندارد، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و بلند کردن نوزاد بعد از خوردن شیر و نگه داشتن او در حالت عمودی به او کمک خواهد کرد.

تا شش ماهگی وقتی که کودک می‌تواند غیر از شیر از غذاهای جامد نیز استفاده کند به احتمال بسیار زیاد این مشکلات برطرف خواهدشد. اما اگر مشکل همچنان ادامه پیدا کرد، با پزشک تماس بگیرید.

دختر من هنوز دندان درنیاورده است، اما وقتی کودکان دیگر را که سن و سال او هستند می‌بینم آنها همگی دندان درآورده‌اند آیا این طبیعی است؟

این مسئله کاملاً طبیعی است. زمان دندان درآوردن بچه‌ها متفاوت است. تعداد کمی از نوزادان حتی با دندان به دنیا می‌آیند و بعضی دیگر حتی تا سن یک سالگی نیز دندان درنمی‌آورند. تعداد زیادی از کودکان تا سن 5/2 سالگی حدود 20 دندان اولیه درمی‌آورند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟