کسالت و اسهال آبکی از علائم کرونا

به گزارش رکنا، دکتر علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت بیماران در شهر تهران، گفت: در طول 24 ساعت گذشته تعداد بیماران جدید بستری با تشخیص کرونا 150 مورد در بخش های عادی و 68 مورد در بخش‌های ویژه بوده است.

وی افزود: تعداد بیمارانی که در طول 24 ساعت گذشته مرخص شده‌اند 262 نفر بوده است و میزان مرگ و میر 15 درصد نسبت به 24 ساعت گذشته کاهش داشته است.

زالی ارتقای رعایت اصول بهداشت فردی، توجه به پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ممانعت از حضور افراد پرمخاطره در سطح شهر را از عوامل موثر بر حفظ شرایط موجود دانست و ادامه داد: رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خصوص در حوزه مشاغل و کسب و کار بسیار مهم است و افرادی که به هر دلیلی در زمره گروه‌های پرخطرند باید از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند؛ طبیعتاً اگر افراد پرمخاطره وارد سطح شهر شوند با میزان بالاتری از خطر و امکان بستری‌شدن در بیمارستان‌ها رو‌به‌رو هستند.

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که برخی از علائم جدید هم در کنار علائم تنفسی وجود دارد، از جمله این علائم می‌توان به علامت‌های گوارشی، کاهش اشتها، از بین رفتن حس چشایی، اختلال در حس بویایی، سردردهای شدید، درد کمر که همراه با احساس تب و دردهای عضلانی است، اشاره کرد.

وی افزود: همچنین باید احساس کسالت عمومی را هم به تابلوهای بالینی تنفسی که در ادوار گذشته معمولاً بیشتر مورد توجه بود اضافه کنیم و در کنار علائم تنفسی که علائم شایع و بارز این بیماری هستند برخی از علائم گوارشی نیز می‌تواند ظن بالینی را برانگیزد؛ اسهال‌های آبکی متناوب همراه با تب‌ خفیف می‌تواند یکی از علائمی باشد که نظر پزشک را به بیماری کرونا معطوف کند!

تسنیمبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟