کدخبر: 346442 ارسال پرینت 46

رکنا: عفونت گوش زمانی که حاد می شود علت اصلی اش بیماری آلرژی به شمار می رود.

دکتر فاطمه میراشرفی درباره عفونت گوش، به تفاوت عفونت گوش میان بزرگسالان و کودکان اشاره کرد و گفت: در کودکان عفونت گوش میانی به صورت مکرر رخ می‌دهد، که در بسیاری مواقع علت این معضل وجود مایع در گوش میانی است.

وی ادامه داد: وجود مایع در گوش میانی ممکن است به دلیل بزرگی لوزه‌ها یا وجود آلرژی باشد، که اگر این‌ علل رفع شود موجب می‌شود که عفونت حاد مکرر کمتر اتفاق افتد.

این متخصص گوش و حلق و بینی خاطرنشان کرد: مصرف دخانیات توسط والدین و استفاده از شیشه شیر و پستانک می‌تواند موجب عفونت گوش میانی کودک شود.

وی با بیان اینکه در بزرگسالی بیشتر عفونت(اوتیت) در گوش خارجی به صورت مکرر رخ می‌دهد، اظهار کرد: دیابت، بیماری‌های نقص ایمنی یا دستکاری‌های گوش خارجی از علل عفونت این بخش از گوش هستند.

میراشرفی افزود: اگر بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت Diabetes درمان شود یا دستکاری گوش انجام نشود عفونت گوش کمتر می‌شود.

وی تصریح کرد: عفونت گوش میانی در بزرگسالان درصورتی به‌صورت مکرر رخ می‌دهد که پرده گوش سوراخ باشد که ترمیم پرده گوش باعث جلوگیری از عفونت می‌شود.

این متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه تکرار مداوم عفونت گوش بیانی می‌تواند به کم‌شنوایی به علت آسیب عصب شنوایی یا به علت آسیب استخوان‌چه منجر شود، گفت: عفونت مکرر گوش خارجی نیز می‌تواند موجب تنگی کانال و انسداد مجرای گوش خارجی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها