کدخبر: 317791 ارسال پرینت 87

رکنا:بر اثر کار طولانی‌ با لپ‌‌تاپ‌ کمتر پلک می‌زنیم و این امر سبب خشکی این عضو می‌شود.

یک متخصص چشم و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: استفاده از‌ لوازم آرایشی و بهداشتی‌ برای قسمت مژه می‌تواند جلوی ترشح‌ اشک‌ را گرفته و همین مسئله‌ موجب خشکی‌ چشم‌ و بروز‌ عارضه‌هایی مانند قرمزی‌ و سوزش‌ و درد چشم در افراد می‌شود.

محمد‌ طاهری‌ بیان کرد: افراد برای‌ جلوگیری‌ از آسیب‌ چشم در برابر نور آفتاب باید از عینک‌های آفتابی مناسب و استاندارد استفاده کنند زیرا در غیر این صورت‌ و در طولانی مدت آسیب جدی به چشم‌ وارد می‌شود که نتیجه آن کاهش بینایی‌ این عضو حیاتی‌ می‌شود.

طاهری‌ عنوان کرد: از نظر کارشناسان‌ و صاحب‌ نظران‌ تلفن‌ همراه یکی از وسایل‌ بسیار آلوده‌ محسوب می‌شود و هنگامی که افراد در حین‌ کار با گوشی همراه چشمشان‌ را مالش‌ می‌دهند این کار باعث‌ عفونی شدن سطح‌ چشم و بروز‌ قرمزی‌ و حتی درد می‌شود.به ازای هر 20 دقیقه کار با رایانه‌ 20 ثانیه‌ به منطقه‌ای در دور دست‌ نگاه کنید.

وی تأکید کرد: هنگامی که افراد برای مدت طولانی‌ به لپ تاپ‌ و یا کتاب خیره‌ می‌شوند این کار سبب‌ شده کمتر پلک زده و در نتیجه سطح چشم‌ دچار خشکی‌ می‌شود درهمین راستا برای جلوگیری ازاین عوارض کارشناسان‌ و متخصصان معتقدند‌ که به ازای‌ هر 20 دقیقه کار با رایانه و یا لپ‌تاپ باید 20 ثانیه‌ به منظره‌ای در دور دست نگاه کرده تا دچار خشکی‌ چشم و سایر عوارض‌ نشوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها