یک لحظه تفکر برای زندگی
حجم ویدیو: 3.06M | مدت زمان ویدیو: 00:00:19

به گزارش رکنا، امروز آخرین چهارشنبه از بهمن ماه است. کم کم بوی بهار و عید نوروز را می توان نفس کشید. در این روزهای رو به اتمام سال 1401 بسیاری از مناطق کشورمان با بارش برف یکدست سفیدپوش شده است؛ گویی همه جا عروسی راه افتاده است. به بهانه نزدیک شدن به سال جدید و دوباره و دوباره ها در زندگی بر آن شده ایم که کمی مرور کنیم زندگی و فلسفه زیستن را.

زندگی در همه سال ها و همیشه بالا و پایین دارد همچون دو سر الاکلنگ که کودکان در پارک ها بر آن سوار می شوند اما درس های مهم زندگی آینده شان در آن نهفته است و یا مثل تابی که بر آن نشسته ای هم رو به عقب می بردت و هم رو به جلو. حتی همین سرمای هوا و برفی که شاهدش هستیم دائمی نیست و چند روز که بگذرد آفتاب جلوه نور خود را به رخ این برف روی زمین و درختان می کشاند.

اینها را گفتیم که بدانیم و به خود همیشه یادآوری کنیم که هیچ چیز در این جهان پایدار نیست اما همچون دعای زیبا و همیشگی لحظه سال تحویل باید امیدوار بود؛ به روزهای خوب زندگی و به اینکه هیچ تیرگی و ناراحتی تا ابد عمر نمی کند درست مانند انسان و هر مخلوقی. پس تا می توانید در لحظه زندگی کنید و زندگی را زندگی کنید. شما باید به زندگی حس زنده بودن بدهید با آرامش تان، تلاش تان، امیدواری تان، مهربانی تان و هرچه خوبی در حد توان تان است. به امید اینکه اتفاقات خوب و شیرین در زندگی تان بیشتر از تلخی های آن باشد.

کدخبر: 869808
لینک کپی شد
مهشید جهانی
آیا این خبر مفید بود؟