انفجار دیگ بخار استخر پردیس تربت‌جام

محسن سپهری در تربت‌جام اظهار کرد: متأسفانه شب گذشته طی فرآیند تست‌گیری، یکی از دیگ‌های بخار به دلیل عمل نکردن سوپاپ اطمینان(بر اساس اظهارنظر کارشناسان آتش‌نشانی) منجر به ترکیدگی و بروز خسارت شد که خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت.

به گزارش رکنا، رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‌جام به فرسوده بودن تأسیسات باگذشت ۱۵ سال از عمر تنها استخر سرپوشیده این شهرستان اشاره کرد و اضافه کرد: علت دقیق این انفجار از سوی کارشناسان آتش‌نشانی تربت‌جام و نیز کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان استان برابر مکاتبه و اعلام شرح حادثه در دست بررسی است.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تربت جام هم با اشاره به این حادثه گفت: در ساعات اولیه شامگاه دوشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۰، یکی از ساکنین محدوده استخر طی تماس تلفنی به دایره آتش‌نشانی شهرستان موضوع را اطلاع داد و بلافاصله یک گروه از آتش‌نشانان به محل انفجار اعزام شد.

که در این حادثه علاوه بر منفجرشدن دیگ بخار و پرت شدن مشعل، به لوله‌ها، تأسیسات تابلو برق و شیشه‌های این مجموعه ورزشی خسارت مالی واردشده است.

احمد قادری ۹۰ درصد علت ترکیدگی دیگ بخار را فشار داخل دیگ و عمل نکردن سوپاپ اطمینان اعلام کرد و افزود: سوپاپ اطمینان در هنگام بالا رفتن درجه آب از حد مجاز عمل‌نکرده که این امر موجب ترکیدگی دیگ و بروز خسارات گردید و برابر اظهارات مسئول فنی استخر تمامی سیستم‌ها چک، شیر تخلیه باز و هواگیری انجام گرفته است ولی این حادثه در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای که برای انجام کارهای دیگر استخر رفته بوده، اتفاق افتاده است.

انفجار

آیا این خبر مفید بود؟