مرگ تلخ 2 کودک خردسال در سواحل مکران / هنوز مردم شهر سیریک شوکه اند + عکس

همه بهت زده‌اند. هیچ یک از اعضای فامیل باورشان نمی‌شود مهدیه و هادی دیگر در بین‌شان نباشد. قرار بود خوش بگذرانند و با آب بازی کنند، شیطنت کنند و آتش بسوزانند و پدر و مادرشان هم از شادی آنها شاد شوند، اما قلب‌های‌کوچک‌شان خبر نداشت روز یکشنبه، آخرین روزی است که می‌توانند پاهای‌شان را شلپ شلپ در آب بکوبند و از هیجان و شادی فریاد بکشند. حالا فقط غم و ماتم مهمان خانه ذاکری‌هاست. خانه مهدیه 10ساله و هادی شش ساله سیاهپوش‌شان است.

به گزارش رکنا ، اهالی روستای گوهردو(شهرستان سیریک) هنوز هم در مورد حادثه تلخ غرق شدن خواهر و برادر صحبت می‌کنند. یکی با آه و حسرت و آن دیگری با حیرت و تعجب از درد و رنجی که پدر و مادر هادی و مهدیه به جگر تحمل می‌کنند.

مظفر سوری، دایی هادی و مهدیه در مورد روز حادثه گفت:« روز یکشنبه قرار بود سه خانواده که خانواده خواهرم هم جزو آنها بود، با هم به تفریحگاه بروند. ساعت چهار و نیم از میناب به سمت روستای گوهردوی شهرستان سیریک حرکت کردند. وقتی به آنجا رسیدند، بچه‌ها از خوشحالی سر از پا نمی‌شناختند. هوا بسیار توفانی و مواج بود. بچه‌ها به سمت آب رفتند و همین که نزدیک امواج دریا شدند، موج، جلوی چشم پدر و مادرشان، آنها را با خود برد. دریا بقدری آشفته و طوفانی بود که حتی پدر و مادرشان هم نتوانستند به دل آب بزنند و آنها را نجات دهند. روز حادثه و آن ساعت، متاسفانه هیچکدام از اهالی در آن حوالی نبود و حدود 50 دقیقه طول کشید تا اهالی به کمک آنها بیایند.

ما دریایی‌ها چون کنار آب دریا قد کشیده‌ایم، کمتر به خطری که ممکن است جان عزیزان یا خودمان را تهدید کند، فکر می‌کنیم و برای همین پدر و مادر بچه‌ها هم فکر نمی‌کردند این اتفاق ناگوار رخ دهد.» مهندس مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان درباره حادثه گفت: «این حادثه ناگوار حوالی ساعت 21 شب یکشنبه به ما اطلاع داده و اعلام شد که دو کودک گم شده‌اند. پس از اعلام حادثه، سه تیم امداد و نجات شامل 15 نفر به محل حادثه اعزام و جست‌وجوها آغاز شد. با آغاز جست‌وجو و پس از مدتی، جسد اول در کمترین زمان و جسد دوم ساعت یک نیمه شب با کمک نیروهای امداد و نجات هلال احمر و مردم محلی پیدا و تحویل خانواده‌های‌شان شد. از مردم منطقه و همچنین مهمانانی که به اینجا سفر می‌کنند، درخواست می‌کنیم مراقب کودکان‌شان باشند تا خدای نکرده درگیر چنین حوادث تلخی نشوند.»

همچنین مهندس علیرضا مظفری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اعلام این‌که غواصان در این عملیات حضور نداشتند و کل عملیات با حضور نیروهای هلال احمر و مردم محلی انجام شد، گفت:«با توجه به شدت حادثه، به یقین رسیده بودیم که هر دو کودک در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده‌اند، با این حال با کمک نیروهای هلال احمر و مردم محلی جست‌وجو را آغاز کردیم. مردم منطقه با قایق جست‌وجوها را آغاز کردند که به نتیجه نرسیدند، اما ما با توجه به تجارب قبلی، می‌دانستیم که دریا پس از جزر و فرونشستن امواج، اجساد را به کناره ساحل بازمی‌گرداند که همین اتفاق هم افتاد و در خلال عملیات جست‌وجویی که نیروهای هلال احمر در تاریکی شب و با استفاده از چراغ قوه انجام می‌دادند، هر دو جسد پیدا شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟