آن روز دخترک با شادی و خنده در خانه پدر‌بزرگ بازی می‌کرد‌. افسوس که هیچ‌کس نمی‌دانست شبح مرگ روی خانه پدر‌بزرگ سایه افکنده است. عقربه‌های ساعت چند دقیقه‌ای از ٢بعداز‌ظهر رد شده بودند و دختر کوچولو در حال بازی روی زمین و پشت یک خودرو پراید نشست.

پسر یکی از اقوام که او هم کودکی خردسال است، داخل خودرو بازی می‌کرد.

پسرک با دیدن سوئیچ‌، آ‌ن را برداشت. او که بارها دیده بود چگونه خودرو را روشن می‌کنند دست کوچکش را دراز کرد و سوئیچ را چرخاند و استارت زد. در این لحظه خودرو که در حالت دنده‌عقب خاموش شده بود به حرکت در‌آ‌مد.

یک حرکت پراید به عقب باعث شد دختر‌ک بین خودرو و دیوار گیر کند. پیکر نیمه‌جان این طفل دوساله بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت اما تلاش پزشکان مؤثر نبود و او جان خود را ازدست داد.

جسد کودک با دستور مقام قضایی به سردخانه انتقال یافت و پس از تشریفات قانونی برای خاک‌سپاری تحویل خانواده عزادارش شد.

پرده دوم :

پسر دوساله در حال بازی به این طرف و آن طرف می‌دوید. او شادی می‌کرد و زیر لب شعر می‌خواند‌. دقایقی بعد یک خودرو کامیون سر رسید. کودک خردسال به این غول آهنین خیره شده بود. خودرو سنگین، پس از توقفی کوتاه‌، با دنده‌عقب حرکت کرد. راننده کامیون دوباره پای خودش را روی پدال ترمز فشار داد‌. او در حال تخلیه بار سنگ‌ریزه نمی‌دانست چه اتفاق تلخی خواهد افتاد. پسر کوچولو در حال بازی ناگهان جلو رفت و زیر بار سنگ گرفتار شد. شدت صدمه به پسر کوچولو در حدی بود که جان خودش را از دست داد. جسد کوچک پسر دوساله از زیر آ‌وار بیرون کشیده شد.

او نفس نمی‌کشید و با انجام معاینات اولیه مرگش اعلام شد. جسد این کودک نیز پس از تشریفات قانونی به خانواده‌اش تحویل داده شد تا در آغوش خاک سرد آ‌رام گیرد. خانواده عزادار این کودک تلخ‌ترین عید نوروز عمر خود را با حسرت و حزن و اندوه و مرور خاطرات پسر کوچولوی خود سپری خواهند کرد.

حرف آ‌خر:

هنگام بازی فرزندان باید مراقبت بیشتری از آ‌نان داشته باشیم تا از وقوع چنین حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیر پیشگیری آگاهانه‌ای شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟