حوادث کدخبر: 296083 ارسال پرینت 23258

رکنا: مادرجوان، دخترنوجوان ودوست خانوادگی‌شان که از استان البرز راهی مشهد مقدس بودند، وقتی درطول راه و برای استراحت ویلایی را در منطقه «مزگاه» نوشهر اجاره کردند نمی‌دانستند چه حادثه هولناکی در انتظارشان است.

شامگاه چهارشنبه 25 مرداد 96 دختر جوانی برای شنا وارد آب های ساحلی و اختصاصی ویلای اجاره‌ای‌شان شد. هنوز چند دقیقه‌ای از این اتفاق نگذشته بود که مادرش متوجه شد او دچار حادثه Incident شده است. همان موقع مادر نیز به آب زد تا بتواند جان دخترش را نجات دهد اما خود نیز در میان امواج دریا گرفتار آمد. در این هنگام زن سوم که از دوستان خانوادگی مادر و دختر بود برای نجات غریق‌ها وارد عمل شد. اما خود نیز گرفتار شده و درآغوش مرگ آرام گرفت.
بر اساس اعلام پلیس Police نوشهر، قربانیان حادثه مادر 34 ساله، دختر 14 ساله‌اش و دوست خانوادگی 40 ساله آنها بودند که در محدوده ساحل ویلای شخصی قربانی امواج دریا شدند.
نقی کریمیان رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان مازندران با تأیید خبر غرق شدن سه زن در سواحل نوشـــــــــــــهر گفت: 43 نفر از آغاز طرح‌های دریا تاکنون در دریای مازندران غرق شدند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 53 نفر بوده است.

به گفته وی قربانیان حادثه ساعت 20 وارد آب شده بودند که جان باختند.وی با بیان اینکه افراد باید از شنا هنگام شب در دریا پرهیز کنند، تصریح کرد: لازم است مردم به توصیه‌های ناجیان غریق توجه کرده و در زمانی که دریا طوفانی است از شنا خودداری کنند. به یاد داشته باشید که دریا محلی برای آموزش شنا به دیگران نیست.وی در پایان گفت: تاکنون 50 درصد از آمار غرق‌شدگی مربوط به بخش‌های خصوصی است که به تعهدات خود عمل نکردند.در محدوده ساحل حدود 60 کیلومتری دریای خزر در نوشهر حدود 40 نقطه حادثه خیز وجود دارد و دست کم 80 ناجی غریق و 25 نجاتگر در 2 نوبت به مسافران و گردشگرانی که برای شنا و تفریحات آبی وارد دریا می‌شوند، خدمات ارائه می‌کنند.
متأسفانه با وجود هشدارهای مختلف مسئولان و کارشناسان نجات غریق تعداد زیادی از مسافران و گردشگران سواحل محدوده ویلاهای شخصی و مجتمع‌های تفریحی منطقه را برای شنا انتخاب می‌کنند که احتمال غرق شدن آنان نیز وجود دارد.طرح سالم‌سازی دریا در مازندران، امسال از ابتدای خرداد آغاز شد و تا پایان شهریور ادامه دارد.
طبق آمارهای منابع رسمی و نتایج نظر سنجی‌ها، حدود 85 درصد مسافران و گردشگرانی که به مازندران می‌آیند، نخستین هدف‌شان شنا یا اقامت در سواحل دریای خزر است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی رکنا را از دست ندهید:

فیلم اعتراف حمید صفت: بچه طلاق هستم و ... + عکس

حمید صفت خواننده مطرح رپ به خاطر قتل شوهر مادرش دستگیر شد+ عکس

معجزه تکان دهنده هنگام خاکسپاری مرد ارمنی مسلمان شده در قبرستان دماوند+ عکس

مردی دوستش را که با زنش ارتباط داشت با تبر در کافی شاپ کشت + فیلم

حکم دادگاه برای زایمان جنجالی دختر 10 ساله +عکس

دستبرد 3 سارق شیک پوش به خانه کارشناس مشهور فوتبال در قیطریه+ عکس

بلای وحشتناکی که بر سر ندا قبل از جشن عروسی اش آمد

برادرم وقتی ارتباط عاشقانه فرانک و سعید را فهیمد مرا به باد کتک گرفت و ...

اعترافات پدرخوانده به تکه تکه کردن عروس داماد در خانه اش / سرها را با اره برقی جدا کردم ودر یوسف آباد رها کردم + عکس قاتل

عکس دلخراش از آزار کودک 18 ماه در کرمان / 14+

بلایی که 2 پسر نوجوان سر کنکوری های مشهد می آوردند

سناریوی وحشتناکی که برای 2 زن و یک دختر در ویلای ساحلی نوشهر رقم خورد + عکس

همسایه ها از شلیک های مرد عصبانی به عروس و داماد و صدای اره برقی گفتند و ... + فیلم و عکس

فائزه زن صیغه ای ام بود، او آبرویم را برد و من ... + عکس

فیلم صحنه ای دیدنی از دوئل تانک ارتش سوریه و ار پی جی داعش

حمله سرنشینان خودروی چری به یک راننده در خیابان ورزش شهرکرد / پلیس از مردم کمک خواست

باردار شدن دختر 10 ساله از عمویش+عکساخبار مرتبط

ارسال نظر